Aktualności
29.07.2019

Z Idaho do Utah - ZPiT Kortowo w USA

W Burley w stanie Idaho zakończył się Magic Valley Folk Festival. Jednym z gości tego wydarzenia był Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo". Amerykańska przygoda grupy jednak trwa. Właśnie dotarła do Springville (w stanie Utah), gdzie rozpoczyna się kolejny festiwal - World Folkfest. Posłuchajcie kolejnej relacji zza oceanu!

 

"Właśnie zakończył się Magic Valley Folk Festival. Za nami dwa duże galowe koncerty dla lokalnej społeczności podczas których prezentowały się wszystkie zespoły, które przyjechały na festiwal. Polska została przyjęta bardzo dobrze a cała impreza była na bardzo wysokim poziomie" - relacjonuje opiekun grupy Sławomir Kokoszko. W Burley ZPiT Kortowo uczył także podstaw polskich tańców dzeci i młodzież, spotkał się podopiecznymi domu seniora i zwiedzał najpiękniejsze zakątki stanu Idaho. "Odwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc: City of Rocks, Box Canyon... Cały tydzień spędzony u rodzin był wspamiałym czasem. Bardzo się z nimi zaprzyjaźniliśmy a pożegnanie było bardzo wzruszające."

Oprócz Polski w Burley prezentowały się także grupy folklorystyczne z Chorwacji, Meksyku, Holandii, Tajwanu, Rosji oraz Stanów Zjednocznonych. "Integrowaliśmy się i poznaliśmy kulturę innych państw. To było naprawdę ciekawe. Pierwszy raz jesteśmy w Stanach i bardzo się z tego powodu cieszymy. Ludzie są bardzo zainteresowani nami i ciekawi tego, jak wygląda życie w Polsce. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tańczyć dla tak wspaniałej publiczności. Teraz szykujemy się do następnego festiwalu, który jest jeszcze większy!" - mówi Joanna Słota.

Posłuchaj relacji z kolejnego etapu amerykańskiej podróży Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo".

World Folkfest w Springville potrwa do 3 sierpnia. Przed powrotem do Polski studentów z Kortowa czeka także wycieczka do Las Vegas. Kolejne relacje niebawem na antenie Radia UWM FM!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: