Aktualności
22.07.2019

ZPiT Kortowo w USA - relacje na antenie Radia UWM FM

Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" od 19 lipca przebywa w Stanach Zjednoczonych Ameryki. To pierwsza w blisko pięćdziesięcioletniej historii grupy wyprawa do USA. Studenci odwiedzili już Salt Lake City a przez najbliższe dni będą prezentować polski folklor podczas Magic Valley Folk Festival w Burley (w stanie Idaho).

"Przyjechaliśmy do Burley w stanie Idaho, gdzie rozpoczyna się Magic Valley Folk Festival. Podczas tego festiwalu zespół wystąpi w dwóch koncertach oraz paradzie, która inauguruje całe wydarzenie" - relacjonuje jeden z opiekunów grupy Sławomir Kokoszko. "Na festiwal przyjechały zespoły z Chorwacji, Meksyku, Holandii, Tajwanu, Rosji, Stanów Zjednocznonych i oczywiście my. Zaprezentujemy trzy obrazki taneczne z Polski: Żywiec, Rzeszów i naszą rodzimą Warmia. Na festiwalu zostajemy do soboty, kiedy odbędzie się koncert zamknięcia."

Posłuchaj relacji Sławomira Kokoszko!

O wrażeniach z pierwszych dni pobytu w USA opowiedzieli nam także studenci - tancerze Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" oraz ich opiekunowie.

Kolejne relacje niebawem na antenie Radia UWM FM! Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" ma jeszcze w planach udział w festiwalu World Folkfest w Springville, Utah (29 lipca - 3 sierpnia) oraz wycieczkę do Las Vegas.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: