Aktualności
12.06.2019

Stabilna pozycja UWM w najnowszym rankingu Perspektyw

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie utrzymał dziewiątą pozycję wśród polskich uniwersytetów. Na jego szczycie niezmiennie - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Dobrze wypadły też poszczególne kierunki studiów na UWM.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został sklasyfikowany na 9. miejscu wśród uniwersytetów i 31. pozycji w ogólnym rankingu Perspektywy 2019 (w poprzednich latach były to miejsca: 27., 32. i 35.). "Ranking po raz kolejny potwierdza, że UWM to uczelnia stabilna o ugruntowanej i mocnej pozycji w wielu obszarach nauki, mająca wiele mocnych kierunków kształcenia" - podkreśla Rektor UWM, prof. Ryszard Górecki.

W rankingu poszczególnych kierunków bardzo dobrze wypadły natomiast: weterynaria (2. miejsce w kraju), zootechnika (2. miejsce) oraz geodezja i kartografia (3. miejsce). Wysoko są także: architektura krajobrazu (4.), kierunki o żywieniu i żywności (6.), ochrona środowiska (9.), biotechnologia (10.), pedagogika specjalna (10.) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (10.).

"Gratuluję tym wszystkim kierunkom, które znalazły się w pierwszej „10” w Polsce i tym, które poprawiły swoją pozycję. Mam świadomość, że awans odbył się kosztem wytężonej pracy. Dziękuję wszystkim za ten wysiłek. Szczególnie cieszy mnie dobra ocena pozycji rynkowej absolwentów. To dowód na to, że nasze starania polegające na uruchomianiu kształcenia dualnego, Akademii Biznesu, stałym dostosowywaniu oferty kształcenia do potrzeb gospodarki regionu okazały się trafne i przynoszą już efekty. Żałuję tylko, że fundacja „Perspektywy”, która opracowuje te rankingi od 20 lat nie bierze w nich pod uwagę warunków kształcenia studentów"– podsumowuje Rektor UWM.

Więcej informacji na stronie: perspektywy.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: