Aktualności
11.06.2019

II Studencki Wielosztuk Kulturalny na finiszu

Przed nami ostatnie wydarzenia drugiej edycji Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego. 14 czerwca w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpią: Kwiat Jabłoni i Ilane. Dzień później w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba usłyszymy dwa chóry: Ars Vocale i Musica In Via.

O zbliżających się wydarzeniach opowiedział nam Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury UWM Krzysztof Podolak. Spotkał się z nim Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

14 czerwca 2019 r. Godz. 19:00 – Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Cz. Niemena – Olsztyn

Gwiazdą II edycji Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego jest „Kwiat Jabłoni” – duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Ich występ poprzedzi Ilane – Ilona Kosakowska w swoim autorskim recitalu. Młoda artystka sama pisze i śpiewa piosenki. Na koncie ma już debiutancką EPkę, a obecnie pracuje nad kolejnymi nagraniami.


15 czerwca 2019 r. Godz. 20:00 – Bazylika konkatedralna św. Jakuba – Olsztyn

Koncert "Wielosztuk Chóralnie", w którym wystąpią studenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie śpiewający w dwóch chórach: Ars Vocale i Musica In Via. Młodzi artyści, prowadzeni przez prof. Katarzynę Bojaruniec, są laureatami wielu konkursów i festiwali muzycznych.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: