Aktualności
11.06.2019

Złoty Dyplom dla chóru Musica In Via

Działający na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie żeński chór Musica In Via zdobył "Złoty Dyplom" VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie. To kolejne wyróżnienie dla grupy wokalnej, którą kieruje prof. Katarzyna Bojaruniec.

Chór Musica In Via działa od 2011 roku. Powstał z inicjatywy prof. Katarzyny Bojaruniec i jej studentek z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Repertuar grupy wokalnej obejmuje muzykę dawną i współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem utworów sakralnych polskich kompozytorów współczesnych. Za swoje występy była już wielokrotnie nagradzana.

O występie na Litwie i sukcesie swoich studentów opowiedziała nam prof. Katarzyna Bojaruniec. A spotkała się z nią Dominika Stawicka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W sobotę 15 czerwca Musica In Via oraz drugi chór prowadzony przez prof. Katarzynę Bojaruniec - Ars Vocale - wystąpią we wspólnym koncercie w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Będzie to ostatnie wydarzenie II Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego, czyli festiwalu kultury studenckiej, którego organizatorem jest Akademickie Centrum Kultury UWM w Olsztynie. Początek o 19:45.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: