Aktualności
10.06.2019

Gamegrinder - największy taki konwent w Olsztynie

Za nami XVII edycja Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich "Gamegrinder". W sobotę 8 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie spotkali się miłośnicy planszówek, gier karcianych, bitewnych oraz fabularnych. Rekordziści spędzili tam nawet siedem godzin.

Foto: Olsztyński Klub Fantastyki

Gamegrinder odbywa się dwa razy w roku - w lutym oraz w czerwcu. Od pewnego czasu organizują go wspólnie przedstawiciele Akademickiego Klubu Miłośników Fantastyki "Olifant" oraz pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Stajemy się największą taką imprezą w mieście. Staramy się też coś nowego oferować uczestnikom" - mówi Maciej Rynarzewski z Biblioteki UWM. W tym roku uczestnicy konwentu mogli m.in. wysłuchać wykładu Karoliny Kosztowny "Rola gier planszowych w rozwoju dziecka" oraz wziąć udział w turnieju Carcassonne. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. "Sprowadziliśmy Twistera o rozmiarze 10 na 10 metrów. Także dzieciaki miały świetną zabawę. To dla nich naprawdę było coś ciekawego."

W wydarzeniu udział wzięło około 150 osób. To bardzo dobry wynik. A byłby jeszcze lepszy, bo wielu wybrało wypoczynek na świeżym powietrzu i słońcu. A czy jest szansa na to, że w przyszłości Gamegrinder będzie odbywał się także w plenerze? "Musimy to przemyśleć. Fajna byłaby taka impreza z samymi grami plenerowymi, takimi jak nasze uniwersyteckie Monopoly!"

Z Maciejem Rynarzewskim z Biblioteki UWM rozmawiał Piotr Szauer.  Posłuchajcie!

Kolejny Gamegrinder już w nowym roku akademickim!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: