Aktualności
22.05.2019

Studencki Nobel dla magistranta z UWM?

Piotr Jachimowicz - student mikrobiologii na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - znalazł się w najlepszej dziesiątce konkursu Studencki Nobel w kategorii: nauki przyrodnicze i energetyka. Organizuje go Niezależne Zrzeszenie Studentów pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt Studencki Nobel służy wyłonieniu najbardziej wszechstronnych i utalentowanych członków społeczności akademickiej, a także promowaniu aktywnej działalności studenckiej. Studenci nagradzani są w kilku kategoriach: IT, Sztuka, Nauki przyrodnicze i energetyka, Nauki społeczno-ekonomiczne, Dziennikarstwo i literatura, Fizyka i astronomia, Medycyna i farmacja, Działacz. W finałowej fazie, aplikacje uczestników ocenia Komisja Konkursową. To ona wybiera najzdolniejszych studentów w kraju.

W grupie wyróżnionych w tym roku znalazł się Piotr Jachimowicz. "To motywuje do dalszego działalnia" - mówił w studiu Radia UWM FM. Wcześniej studiował ochronę środowiska. Obecnie jest magistrantem w Katedrze Biotechnologii w Ochronie Środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie. Działa w Kole Naukowym Mikrobiologów Molekularnych "Coccus" i realizuje projekt dotyczący występowania lekooporności bakterii występujących w powietrzu na terenie obiektów komunalnych. Ma za sobą też kilka zagranicznych wyjazdów badawczych, m.in. do Chin.

Z Piotrem Jachimowiczem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Tegoroczna gala projektu Studencki Nobel odbędzie się 31 maja. Wezmą w niej udział finaliści nominowani we wszystkich kategoriach. Wtedy też dowiemy się czy student UWM zdobędzie tytuł.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: