Aktualności
19.05.2019

Zakończyła się jubileuszowa 60. Kortowiada

Deszczowa, ale pełna studenckiego entuzjazmu. Taka była jubileuszowa 60. Kortowiada. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie bawili się od 15 do 19 maja. W piątek i sobotę na górce kortowskiej wystąpili m.in.: Organek, Myslovitz, Wilki, Maryla Rodowicz, Grubson, Daria Zawiałow, Enej i Tabu. Nie zabrakło też innych atrakcji przygotowanych przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM.

60. Kortowiadę relacjonowaliśmy dla Was każdego dnia. W studiu Radia UWM FM gościliśmy m.in. Roberta Gawlińskiego, Grubsona, zespół Tabu oraz uczestników konkursu młodych kapel KortoFest. Ale przyglądaliśmy się także studenckiej rywalizacji i zabawie. Na naszej stronie znajdziecie relację z kolejnych dni juwenaliów:

ŚRODA   CZWARTEK   PIĄTEK

W sobotę na plaży kortowskiej odbyły się zawody dla siłaczy - KortoStrong. Zwyciężył Paweł Sztachelek, student inżynierii precyzyjnej na Wydziale Nauk Technicznych UWM. "Kilka razy już miałem takie doświadczenie. Nie zawsze się wygrywało" - mówił naszemu reporterowi. "Moja przygoda z siłownią trwa już 7 lat" - przyznał.

Posłuchajcie relacji Pawła Pawłowskiego.

W sportowe szranki stanęli także mieszkańcy domów studenckich. Bój Akademików wygrał - podobnie jak rok temu - DS 7. "O tytuł najlepszego w pięciu konkurencjach walczyło sześć akademików" - podsumował koordynator rywalizacji Adrian Jańczuk. Drugiej miejsce zajął DS 6 a trzecie - DS3.

"Zawodnicy byli dobierani głównie siłowo - pod konkurencję z przeciąganiem liny. Dwie zręcznościowe osoby wykonały resztę ćwiczeń. Najtrudniejszym zadaniem były taczki. Mieliśmy z nim trudności.  A przy biegu śmierci nie mieliśmy przodującego zawodnika, jak inne ekipy. Ale wygraliśmy 3 z 5 konkurencji, co dało nam dużą przewagę" - mówił kapitan drużyny DS7 Marcin Zorczykowski.

W sobotę odbyły się ostatnie koncerty na górce kortowskiej. Na głównej juwenaliowej scenie wystąpili: raperzy Kękę i Paluch, zespół Myslovitz, Maryla Rodowicz, Organek, Wilki, Cleo oraz C-BooL. Nasze radiowe studio odwiedził Robert Gawliński. Zapraszamy do wysłuchania ROZMOWY Wojtka Miśkiewicza.

W niedzielny poranek studenci zjedli wspólne śniadanie na plaży kortowskiej. "Przygotowaliśmy naszą słynną jajecznicę z 1500 jaj. Mieliśmy też kiełbaskę smażoną na grillu. Wszystko na talerzykach z musztardą, kechupem i chlebkiem. Kto przyszedł - na pewno był najedzony"  - zdradziła Paulina Wojciuch z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM. "Mimo deszczu było dużo studentów. Było wiele pozytywnej energii!"

Na małej juwenaliowej scenie ostatniego dnia juwenaliów nie zabrakło też muzyki. Na Chill Stage zaprezentowali się: Skank Ranger i Gorzki aka Binx. Podczas kortowiadowego Coolturalnego Studenta swoje autorskie piosenki zaśpiewał Łukasz Jędrys. A towarzyszył mu gitarzysta Paweł Borzeński.

Z Łukaszem Jędrysem i Pawłem Borzeńskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Nowością na studenckiej imprezie był teatr improwizacji. Wystąpiła grupa Rzeczy Wszelakie. Z młodymi aktorami rozmawiała Martyna Szymańska.

Tradycyją ostatniego dnia Kortowiady jest rozgrywanie Meczu Błotnego. Tegorocznej rywalizacji przyglądał się Paweł Pawłowski.

"Mecz Błotny zakończył się sukcesem, choć pogoda nam nie sprzyjała. Ale na sam koniec świeciło nam piękne słońce!" - mówiła Marta Miksa z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, któremu zawdzięczamy tradycję rozgrywania takich spotkań podczas juwenaliów. "Wygrała drużyna koordynatorów ds. sportu. Na drugim miejscu znaleźli się chłopcy z RUSS a na trzecim babki z RUSS."

Ostatnim punktem juwenaliowego programu było Kino pod Chmurką. Studenci obejrzeli wspólnie kultowy "Poranek Kojota". A jak bawili się podczas 60. Kortowiady? Posłuchajcie!

O podsumowanie juwenaliów poprosiliśmy także organizatorów. Z Patrykiem Michalskim z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejna Kortowiada już za rok!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: