Aktualności
14.05.2019

Wędkarze z UWM chcą powalczyć o złoto Akademickich Mistrzostw Polski

W sobotę 11 maja na pomostach plaży kortowskiej zorganizowano XIII Akademickie Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku. Wygrał je student rybactwa Jędrzej Jaczewski. Drugie miejsce zajął Filip Pasturczak a trzecie - Piotr Michalski. Oni będą reprezentować Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podczas Akademickich Mistrzostw Polski. 

"Zawody byly eliminacją do Akademickich Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym, które na początku lipca odbędą się w Słupsku" - mówi dr inż. Mariusz Szmyt z Katedry Biologii i Hodowli Ryb Wydziału Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie. "Już trzynasty raz spotkaliśmy się pod egidą Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku. Od 2013 roku - kiedy powstało Koło Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb FARIO, którego jestem opiekunem, my przejęliśmy organizację tych zawodów spławikowych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, zawsze brakuje miejsc. Uczestniczą w tym również ludzie z Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UWM. Oddzielnie organizujemy zawody dla osób niepełnosprawnych" - dodaje.

Studenci UWM mogą pochwalić się sukcesami w Akademickich Mistrzostwach Polski w wędkarstwie spławikowym. W ostatnich latach wygrywali te zawody. "Przy takich osiągnięciach możemy oczekiwać medalu. Nadzieje są! Mamy mocną drużynę i stać ich na medal."

Z drem inż. Mariuszem Szmytem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Nasz gość podkreśla, że w organizację zawodów bardzo angażują się studenci. "To też przesłanie dla obecnych maturzystów. Jeżeli mają pasję związaną z wodą, środowiskiem, z rybami - zapraszamy na nasz wydział na kierunek rybactwo. Tutaj nie tylko nauczą się zawodu, ale będą mogli również realizować swoje pasje."

XIII Akademickie Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku odbyły się 12 maja. Organizatorzy zawodów: Studenckie Koło Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb „FARIO”, Samorząd Studencki oraz Wydział Nauk o Środowisku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: