Aktualności
29.04.2019

Nie ma mocnych na Wydział Nauk Ekonomicznych!

Studenci z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz wygrali tzw. Ligę Wydziałów i w nagrodę pomaszerują w pierwszym szeregu tegorocznej Parady Wydziałów otwierającej 60. Kortowiadę. Oficjalne podsumowanie kilku miesięcy zmagań przedstawiła właśnie Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego.

"Liga Wydziałów trwa przez cały rok na naszym Uniwersytecie. Studenci biorą udział w pięciu konkurencjach: Belfer, Gry Barowe, Sport, Zbiórka Nakrętek oraz Zbiórka Groszy na cele charytatywne" - przypomina Patryk Michalski z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

Pierwszym liderem Ligi Wydziałów 2018/2019 był Wydział Medycyny Weterynaryjnej. To wykładowczyni z tej jednostki naukowej - dr Maria Michalczyk wygrała plebiscyt Belfer 2018. W grach barowych (kręgle, piłkarzyki, turniej darta) zwyciężył Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa. W rywalizacji sportowej najlepsi byli studenci Wydziału Prawa i Admistracji.

Żacy nie zapominają także o pomaganiu. Przez cały rok prowadzą zbiórki groszy i nakrętek. "To jest bardzo fajne w naszej Lidze Wydziałów, że możemy też pomóc komuś. W tym roku zebraliśmy prawie 4 tony nakrętek. Zwycięstwo odniózł Wydział Nauk o Zdrowiu. Natomiast groszy zebraliśmy 800 kilogramów. I tu klasyfikację wygrał Wydział Prawa i Administracji."

Dlaczego zatem najlepszy w ogólnej klasyfikacji Ligi Wydziałów okazał się Wydział Nauk Ekonomicznych? Jego studenci w każdej z konkurencji znaleźli się na podium lub blisko pudła.

Z Partykiem Michalskim rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

O tegorocznych zmaganiach sportowych opowiedziała nam Wiktoria Włodarczyk - pełnomocnik ds. sportu RUSS UWM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przypominamy, że 60. Kortowiada odbędzie się w dniach 15-19 maja. Szczegółowy program i więcej informacji o juwenaliach znajdziecie na stronie: kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: