Aktualności
15.04.2019

Łączy nas miłość do radia w Kortowie

Za nami IV Noc Radiowców w Kortowie. 13 kwietnia w redakcji Radia UWM FM spotkaliśmy się z Wami - słuchaczami naszej stacji - ale także dziennikarzami i prezenterami, którzy właśnie tu stawiali swoje pierwsze kroki w eterze.  Jak te powroty oceniają Ci, którzy przyjęli nasze zaproszenie? Posłuchajcie!

Podczas tegorocznego spotkania na antenie Radia UWM FM mogliście wysłuchać aż 18 godzin specjalnego programu przygotowanego przez prezenterów i dziennikarzy, którzy swoją radiową przygodę rozpoczynali właśnie w Kortowie. Nasze zaproszenie przyjęli m.in.: Kasia Staszko i Piotr Bułakowski (RMF FM), Łukasz Staniszewski, Dominik Chowaniec i Małgorzata Sadowska (Polskie Radio Olsztyn), Michał Prokopowicz (ESKA Rock), Kamil Wicik (Radio Gdańsk), Bartek Dajnowski (TVN) i Natalia Karapuda (TVP 3 Olsztyn).

Na 95,9 fm wrócili także Ci, którzy nie współpracują dziś już z mediami. I takie powroty zwykle budzą wiele emocji. "Fajnie było sobie przypomnieć ten stres przed wejściem na antenę. Fajnie było sobie przypomnieć lampkę, która się zapalała przed każdym wejściem. Wracają miłe wspomnienia. Spędziłem tu 1/3 swojego życia i cieszę się, że byłem tutaj tyle lat" - mówił Tomek "Gadzik" Gadzikowski, który w latach 2001-2013 prowadził Rap Audycję Brooklyn. A towarzyszył mu m.in. Bartek Dajnowski, który dziś współtworzy program Dzień Dobry TVN.

Takich powrotów było więcej. Byli z nami także: Ola Bednarska, Marta Bartoszewicz, Elżbieta Malinowska, Magdalena Miszewska, Agnieszka Wiśniewska, Patryk Pulikowski, Piotr Tyszkiewicz, Włodzimierz Chołostiakow, Maciek Kamiński i Dariusz Krasowski.

Jednym z gości IV Nocy Radiowców był także ostatni redaktor naczelny Radia Kortowo - Bartosz Tobieński. To dzięki jego działaniom dziś możemy cieszyć się z obecności w eterze. Wywalczył ze swoim zespołem pierwszą koncesję na nadawanie programu na częstotliwości 95,9 fm.

O życiu bez radia, ostatnich latach działalności Radia Kortowo i pierwszych Radia UWM FM rozmawialiśmy także z Łukaszem Staniszewskim i Michałem Poryckim.

Z gośćmi IV Nocy Radiowców rozmawiał Piotr Szauer. A więcej wspomnień  już niebawem na naszej stronie i oczywiście antenie Radia UWM FM.

Podczas IV Nocy Radiowców w studiu nagraniowym Radia UWM FM wystąpili także: Ilona Kossakowska (Ilane) oraz zespoły: Traffic Junky i Green Hill. Zarejestrowanych Live Sesji będzie mogli wysłuchać w sobotę 20 kwietnia o 20 na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: