Aktualności
14.04.2019

Kormoran poleciał na Śląsk

Paweł Pieczka z Gliwic - student Politechniki Śląskiej - wyjechał z Kortowa z główną nagrodą konkursu IX Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży "Kormorany". Opowiadał o swojej wyprawie rowerowej na Syberię - "Rajza w Nieznane". Impreza odbyła się w tym roku w dniach 12-14 kwietnia.

Do Kortowa jak co roku przyjechali miłośnicy podróży z całego kraju. Głównym prelekcjom w auli prof. M. Gotowca przysłuchiwało się każdego dnia ponad 100 osób. A dotyczyły one wypraw na Słowację, do Szkocji, Chorwacji, Gruzji, Włoch, Rosji, Jamajki, USA, Mongolii, Nepalu, Chin i Japonii.

Tradycyjnie głównym punktem programu był konkurs, w którym o swoich zeszłorocznych podróżach opowiadali studenci. Najciekawiej robił to w tym roku Paweł Pieczka. Student budownictwa na Politechnice Śląskiej wybrał się rowem na Syberię. I tę wyprawę wspominał w Kortowie... godając po śląsku.

"Nasze jury nagrodę przyznało jednomyślnie. Była to najtrudniejsza, najdłuższa i nabardziej wymagająca fizycznie wyprawa. Także Paweł był bezkonkurencyjny" - mówi Żaneta Kostyk z Akademickiego Klubu Turystycznego UWM.

Wyróżnienie w konkursie na najciekawszą studencką wyprawę roku 2018 zdobyła Bogumiła Socha - autorka prezentacji "Rowerem przez 3 kraje w jeden dzień - Bałkany". Nagroda publiczności trafiła natomiast do Macieja Lamperskiego i Patrycji Trochimiuk, którzy wspominali swoją podróż do USA. Opowiedzieli o niej także w studiu Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Tegoroczny festiwal był także okazją do udziału w warsztatach (wiązania węzłów żeglarskich, ratownictwa, pierwszej pomocy i muzycznych) oraz koncertach. "To był bardzo intensywny weekend. Dużo prezentacji i podróżniczych spotkań a także wieczory integracyjne obfite w elementy muzyczne. Trzy koncerty przyciągnęły sporo publiczności. Odwiedzili nas przedstawiciele klubów turystycznych z Łodzi i Gdańska. Jest nam niezmiernie miło i czekamy na kolejną edycję" - podsumowała wydarzenie Żaneta Kostyk.

Relację przygotowali: Wojtek Miśkiewicz i Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: