Aktualności
10.04.2019

Nagrają bajki dla chorych dzieciaków z całej Polski

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas zajęć wpadły na pomysł nagrania płyty z bajkami dla dzieci. Chcą rozesłać je do szpitali, by wywołać uśmiechy na buziach najmłodszych pacjentów. Na ten cel zbierają pieniądze w internecie.

Aleksandra Fafińska, Aleksandra Grzegorczyk, Paula Umińska, Angelika Witkowska i Marta Wróblewska studiują dziennikarstwo i komunikację społeczną. By zaliczyć jeden z przedmiotów musiały stworzyć zbiórkę crowdfundingową.

"Mają to być bajki, które pamiętamy z dzieciństwa. Takie, które na nas wpłynęły i mamy je głęboko w sercach. Mają wywołać uśmiech na buziach dzieciaków i przypomną im, że ten świat nie jest taki zły. Bardzo chciałybyśmy, żeby płyty, które nagramy, trafiły do wszystkich szpitali w Polsce. Nie tylko na oddziały onkologiczne" - mówi Marta Wróblewska. "Będą nam pomagać aktorzy z olsztyńskich teatrów oraz dzieci, które dzięki takim akcjom zostały już zoperowane czy też zyskały nowe życie. Dzięki wpłatom zupełnie nieznajomych ludzi" - dodaje.

Z Martą Wróblewską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jeśli chcecie pomóc dziewczynom i dorzucić się do zbiórki - zajrzyjcie na stronę projektu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: