Aktualności
10.04.2019

Kortowo będzie jeszcze piękniejsze!

Nowe krzewy, ścieżki spacerowe, ławki, oświetlenie i zdroje wody pitnej - m.in. o to wzbogaci się już niebawem kortowski park. To efekt kolejnych prac prowadzonych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w ramach projektu "Wzmocnienie różnorodności biologicznej i rewaloryzacja zabytkowego parku w Kortowie". Opowiedział nam o nich Kanclerz UWM dr inż. Aleksander Socha.

Wszystkie te prace są związane z realizowanym od kilku lat autorskim programem „Green University”, zainicjowanym przez Rektora UWM prof. Ryszarda Góreckiego. Ale uczelnia chce także przywrócić kortowskiej architekturze i parkowi dawny kształt.

Z Kanclerzem UWM drem inż. Aleksandrem Sochą spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przypominamy, że w Kortowie trwają także prace związane z budową Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O jego roli i realizacji inwestycji opowiadaliśmy już na antenie Radia UWM FM. Dowiedzieliśmy się także, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy budowa nowej siedziby dla Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Nauk Społecznych i Studium Języków Obcych. We wrześniu gotowy będzie również odnowiony stadion lekkoatletyczny.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: