Aktualności
13.03.2019

Kortowiada będzie płatna! W trosce o bezpieczeństwo studentów

To musiało kiedyś nastąpić. W wielu miastach i na wielu uczelniach juwenalia są płatne. Od tego roku dołączy do nich Kortowiada. Dlaczego? Organizatorzy imprezy tłumaczą, że chodzi o bezpieczeństwo studentów i rosnące wydatki związane z jej przygotowaniem.

"Z roku na rok wzrastają koszty a pod kątem bezpieczeństwa musimy być przygotowani jeszcze lepiej niż dotychczas. Mimo, że zawsze byliśmy przygotowani dobrze - teraz pochłonie to dużo większe koszty. Wszystkie wydatki są większe. Dlatego, żeby utrzymać poziom i sukcesywnie starać się go zwiększyć - niestety musimy wprowadzić opłatę za wstęp na górkę kortowską" - tłumaczy przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Krystian Filipek.

Jak podreślają organizatorzy - opłata za wstęp na górkę kortowską nie będzie wysoka. "To będzie opłata na studencką kieszeń. Juwenalia robimy dla studentów. Ta pomoże nam zwiększyć bezpieczeństwo.  Niestety takie są wymogi i musimy iść powoli z duchem czasu. Musimy zapewnić większe bezpieczeństwo a te bilety nam w tym pomogą."

Z Krystianem Filipkiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Bezpłatne nadal będą koncerty na plaży kortowskiej. Sprzedaż biletów na dużą scenę ruszy niebawem. W weekend poznamy także pierwsze gwiazdy juwenaliów.

Wojtek Miśkiewicz sprawdzał w Kortowie, jak decyzję organizatora Kortowiady przyjęli studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Posłuchajcie!

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: