Aktualności
13.03.2019

Absolwenci Collegium Medicum UWM znów ze świetnymi wynikami egzaminów!

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi ogłosiło wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej 2019. Kolejny raz na bardzo wysokim miejscu sklasyfikowano Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jego absolwenci ustępują jedynie młodym lekarzom z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zarówno studenci, jak i absolwenci kierunku lekarskiego świetnie wypadają we wszystkich egzaminach sprawdzających wiedzę zdobytą podczas nauki w Collegium Medicum UWM w Olsztynie. W tegorocznej dodatkowej wiosennej sesji lekarskich egzaminów końcowych zostali sklasyfikowaniu na drugim miejscu w kraju (biorąc pod uwagę średnią wszystkich zdających). Lepsza średnią mogą pochwalić się tylko absolwenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

"Na 34 osoby tylko jedna oblała ten egzamin! Także plasujemy się bardzo wysoko i jest to podtrzymanie tradycji z poprzednich lat. Od 2014 roku zajmowaliśmy zwykle miejsce na podium albo tuż przy nim - z bardzo wysoką średnią. To chyba świadczy o tym, że poziom nauczania i kształcenia utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie" - podkreśla w rozmowie z naszym reporterem Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM w Olsztynie prof. Andrzej Rynkiewicz.

Na czym polega Lekarski Egzamin Końcowy? "To jest właściwie egzamin testowy. Czyli tych elementów praktycznych nie ma. Chociaż być może w przyszłości się pojawią. Egzamin obejmuje wiedzę praktycznie z wszystkich lat studiów: postawy teoretyczne, ale przede wszystkim kliniczne. Trochę nawiązuje do egzaminów specjalistycznych, dlatego że Centrum Egzaminów Medycznych także organizuje wszystkie egzaminy dla różnych specjalności" - tłumaczy prof. Rynkiewicz.

Zdany egzamin upoważnia absolwentów studiów medycznych do rozpoczęcia stażu. "To jest warunek niezbędny, żeby mieć prawo wykonywania zawodu."

Z prof. Andrzejem Rynkiewiczem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: