Aktualności
12.03.2019

Czasopisma UWM ze wsparciem MNiSW

Aż pięć czasopism wydawanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie znalazło się na prestiżowej liście beneficjentów programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: „Wsparcie dla czasopism naukowych”. Dzięki temu mają zapewnione miejsce na nowej ministerialnej liście czasopism i mogą liczyć na dotację.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - celem programu jest wsparcie wydawców polskich czasopism naukowych nieujętych w międzynarodowych bazach czasopism naukowych o największym zasięgu, lecz publikujących artykuły naukowe o wysokim poziomie naukowym. Ma ono być przeznaczone na podniesienie poziomu praktyk wydawniczych i edytorskich umożliwiających wejście tych czasopism do międzynarodowego obiegu naukowego.

Na takie wsparcie będzie mogło prawdopodobnie liczyć 5 tytułów wydawanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:
- Acta Polono-Ruthenica
- Forum Teologiczne
- Prace Językoznawcze
- Prace Literaturoznawcze
- Technical Sciences

Kolejnych 5 tytułów będzie się jeszcze odwoływać od decyzji komisji konkursowej. Ostateczną listę poznamy najprawdopodobniej pod koniec marca.

Dwa z zakwalifikowanych czasopism powstają w Instytucie Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To "Prace Językoznawcze" oraz "Prace Literaturoznawcze". Opowiedziała nam o nich prof. Joanna Chłosta-Zielonka.

Piotr Szauer spotkał się także z prof. Markiem Markowskim - redaktorem naczelnym pisma "Technical Sciences". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jeśli chcecie zapoznać się z pełną ofertą czasopism naukowych, które powstają na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zajrzyjcie na stronę: czasopisma.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: