Aktualności
04.02.2019

Odliczanie trwa. Jubileuszowa Kortowiada coraz bliżej!

W studniówkę jubileuszowej 60. Kortowiady postanowiliśmy sprawdzić jaka będzie i czym nas zaskoczy. Kiedy poznamy gwiazdy, które wystąpią na głównej scenie juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? A jakie oczekiwania mają sami studenci? Posłuchajcie!

Tegoroczna Kortowiada odbędzie się w dniach 15-19 maja. Przygotowania nabierają tempa. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pracuje na pełnych obrotach, by o jubieluszowych juwanaliach było głośno. Program jest prawie dopięty, a gwiazdy imprezy poznamy już po sesji egzaminacyjnej. "Niedługo będziemy podpisywać umowy. Cyklicznie co wtorek o 12:00 będziemy informować, kto zagra na górce kortowskiej, małej scenie i w namiotach" - zdradza Tymoteusz Tyrajski.

Wiemy już, że na dużej scenie wystąpią laureaci plebiscytu Kormoran Kortowiady. Studenci i fani imprezy biorący udział w głosowaniu po poprzednich juwenaliach zdecydowali, że ponownie chcą usłyszeć na kortowskiej górce Solara i Białasa. Ale nie będą sami. Wraz z nimi wystąpią przedstawiciele labelu SB Mafia: Beteo, Bedoes, Lanek, White 2115, DJ Johny, Jan-rapowanie oraz Wiatr. W nagrodę za zwycięstwo w konkrusie KortoFest ponownie do Kortowa przyjedzie także szczecińska grupa Oho!Koko. A kapele, które chcą w tym roku powalczyć o nagrody mogą zgłaszać się do 14 kwietnia. Szczegóły - na naszej stronie.

Motywem przewodnim 60. Kortowiady jest hasło retro. Stąd powrót do wydarzeń, które przed laty towarzyszyły juwenaliom. "Chcemy zrobić siłowanie na rękę. To była jedna z konkurencji, które cieszyły się dużą popularnością. W niedzielę ponownie odbędzie się koncert poezji śpiewanej. Wystąpi też Teatr Kloszart. Planujemy też kino pod chmurką" - zdradza przedstawiciel organizatora. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego chce także przypominać historię najpiękniejszych i największych juwenaliów w Polsce.

Z Tymoteuszem Tyrajskim spotkał się  Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Parada Wydziałów oficjalnie otwierająca Kortowiadę wystartuje ze Starego Miasta. Możliwe, że studenci przemaszerują nieco inną trasą. O miejsce w szyku rywalizują w tzw. Lidze Wydziałów.

Znamy już projekty koszulek wydziałowych oraz głównej - kortowiadowej, w której studenci będą bawić się podczas juwenaliów. Wydziały wybrały także swoje przedstawicielki w konkursie Wenus Show, który wyłoni najpiękniejszą studentkę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Spotykamy się z nimi na antenie Radia UWM FM.

Posłuchajcie, co powiedziały nam: Alicja Kagulire (Wydział Humanistyczny), Helena Bober (Wydział Nauk o Środowisku), Natalia Kotowska (Wydział Nauki o Żywności), Aleksandra Dulska (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa), Maria Ulążka (Wydział Lekarski), Anita Sawicka (Wydział Prawa i Administracji), Monika Grochowska (Wydział Biologii i Biotechnologii) oraz Patrycja Daszkiewicz (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa). Rozmawiał z nimi Paweł Pawłowski.

Sprawdziliśmy także, jakie oczekiwania wobec jubileuszowej 60. Kortowiady mają sami studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Więcej informacji dotyczących juwenaliów znajdziecie na stronie: kortowiada.pl. Słuchajcie też koniecznie Radia UWM FM!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: