Aktualności
08.01.2019

Wydział Nauk Społecznych UWM ma nowe władze

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nowe władze. Ustępującego Dziekana prof. Sławomira Przybylińskiego, który niedawno objął funkcję Prorektora UWM ds. kadr zastąpi prof. Joanna Ostrouch-Kamińska. Była jedyną kandydatką. Do tej pory pełniła funkcję Prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Wybory odbyły się 8 stycznia.

Jakie wyzwanania czekają Wydział Nauk Społecznych w najbliższych miesiącach? "Wprowadzanie zmian, które zostały zapoczątkowane przez poprzednie kolegium dziekańskie - pod przewodnictwem Pana Rektora prof. Sławomira Przybylińskiego. Będziemy kontynuować te zmiany, które rozpoczęliśmy. Przygotowywać się do ewaluacji, która nas czeka w 2021 roku" - mówi nowa Dziekan prof. Joanna Ostrouch-Kamińska. "To będzie absolutnie kadencja kontynuacji! Do września mamy do przeprowadzenia jeszcze kilka zmian. Przede wszystkim musimy przyjrzeć się potencjałowi dyscyplin, które na ten moment na naszym wydziale będą poddane ewaluacji. Musimy też zastanowić się w jaki sposób wspierać ludzi w ich pracy, w ich działaniach na rzecz własnego rozwoju, ale też wydziału i dycyplin, które reprezentują" - dodaje.

Środowisko związane z Wydziałem Nauk Społecznych liczy także mocno, że niebawem ruszą prace związane z budową nowej siedziby WSN i Wydziału Prawa i Administracji. "Rozmawiamy o tym z władzami rektorskimi. Mamy nadzieję, że te rozmowy przejdą w fazę realizacji i nowa siedziba stanie się w najbliższej przyszłości faktem" - ocenia Dziekan.

Swoją pracę na stanowisku Dziekana Wydziału Nauk Społecznych podsumował także prof. Sławomir Przybyliński. Posłuchajcie!

Na stanowisko Prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk Społeczenych UWM w Olsztynie wybrana została prof.  Marzenna Nowicka. Prodziekanem ds. studenckich nadal pozostaje dr hab. Marcin Chełminiak a Prodziekanem ds. kształcenia i rozwoju - dr Cezary Kurkowski.

Relację przygotowali: Michał Orłowski i Dariusz Witkowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: