Aktualności
03.01.2019

W lutym kolejny Bal Uniwersytecki

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza wszystkich przyjaciół uczelni na XVI Bal Uniwersytecki. Imprezę zaplanowano w sobotę 9 lutego o 20:00 w auli Biblioteki Uniwersyteckiej w Kortowie. I jak zwykle przyświeca jej także charytatywny cel. Zapisy przyjmowane są przez Biuro Mediów i Promocji UWM.

"Bal Uniwersytecki jest charytatywną imprezą organizowaną dla pracowników, absolwentów i przyjaciół Uniwersytetu. Wspieramy różne instytucje, chore dzieci, naszych studentów lub pracowników" - mówi kierowniczka Biura Mediów i Promocji UWM w Olsztynie Wioletta Ustyjańczuk. "Do tej pory udało nam się wesprzeć wielokrotnie Dom Dziecka w Gryźlinach. Kupiliśmy też pompę infuzyjną dla oddziału onkologicznego naszego Szpitala Dziecięcego. Wpieraliśmy także naszego studenta z Wydziału Biologii i Biotechnologii, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach - szkołę specjalną" - przypomina.

Tegoroczny cel zbiórki zostanie określony dopiero, gdy poznamy kwotę, którą uda się zgromadzić. Warto też podkreślić, że Bal Uniwersytecki jest przygotowany przez samych pracowników uczelni. A kto może czuć się zaproszony? "Wszyscy, którzy czują się związani z Uniwersytetem. Jest grupa studentów, ale też pracownicy i absolwenci UWM, osoby zaprzyjaźnione z nami, które sa na przykład naszymi sponsorami albo członkami Konwentu UWM lub innych struktur wspierających uczelnię."

Z Wiolettą Ustyjańczuk rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Koszt udziału w Balu Uniwersyteckim to 500 złotych od pary + kwota darowizny charytatywnej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 89 524 61 90.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: