Aktualności
14.12.2018

Będą podwyżki i nowe kierunki studiów na UWM

Za nami ostatnie w tym roku kalendarzowym posiedzenie Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W piątek 14 grudnia w kortowskiej Starej Kotłowni dyskutowano na temat bieżących zadań uczelni oraz planów działań związanych z wejściem w życie Ustawy 2.0. Ale nie zabrakło też akcentów świątecznych.

"Obrady były bardzo gorące" - podsumował Prorektor ds. kształcenia i studentów UWM w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski. "Od jakiegoś czasu rozmawiamy o Ustawie Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, implementacji, przygotowaniu się do ewaluacji dyscyplin. I to była najbardziej emocjonująca część posiedzenia Senatu. Ale oprócz tego rozmawialiśmy też o wpływie nowej ustawy na finanse uczelni. Pan Rektor Przybyliński przedstawił nowe założenia polityki kadrowej. Planujemy w najbliższym czasie podwyżki wynagrodzeń dla tych osób, które mają w tej chwili niższe wynagrodzenia niż minimalne." Te mają zacząć obowiązywać już od 1 stycznia.

Podjęto także 10 uchwał dotyczących dydaktyki. W tym m.in. o utworzeniu nowych kierunków. Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (na Wydziale Nauk Społecznych oraz w filii UWM w Ełku) od roku akademickiego 2019/2020 będzie prowadzona w formule jednolitych studiów magisterskich. Uczelnia planuje także uruchomić studia na kierunku: chemia. "Będziemy chcieli wystąpić do Pana Ministra o uprawnienia do kształcenia na tym kierunku" - zapowiada prof. Przyborowski.

Z prof. Jerzym Przyborowskim rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Grudniowe posiedzenie Senatu UWM zamknęło spotkanie opłatkowe. Jego gościem był m.in. Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński.

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: