Aktualności
06.12.2018

Od GIS Day do konferencji GIS Olsztyn

5 grudnia w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja GIS Olsztyn. Studenci i naukowcy z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozwinęli w ten sposób dyskusję na temat systemu informacji geograficznej.

"Od kilku lat organizowaliśmy GIS Day. W różnych formułach odbywała się ta konferencja. Ale studentom było mało!" - mówi Prodziekan ds. studenckich WGIPiB dr inż. Marek Ogryzek. "Koła naukowe poprosiły, żeby zorganizować taką konferencję. Odbyła się sesja posterowa, sesja dyskusyjna z ekspertami (o wiarygodności danych), Web Conference o programie Copernicus oraz szkolenie przeprowadzone przez firmę ESRI Polska. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i wydaje mi się, że impreza zakończyła się malutkim sukcesem. To dopinguje do dalszej pracy mnie a także - mam nadzieję - koła naukowe, które będą w przyszłości chciały organizować taką impezę."

Zapraszamy do wysłuchania relacji Joanny Nawotki.

Organizatorem konferencji GIS Olsztyn byli: Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, Międzynarodowe Koło Naukowo-Badawcze GIScode oraz Koło Naukowe Analiz Przestrzennych Geo-Gis.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: