Aktualności
03.12.2018

Akcja Kortowo Na Sportowo z Laurem Uniwersyteckim

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyła Laur Uniwersytecki. W plebiscycie organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich w kategorii "Uniwersytecki Projekt Sportowy" zwyciężyła akcja: Kortowo Na Sportowo.

Foto: Wojtek Fabiszewski

Ideą Gali Laurów Uniwersyteckich jest wskazywanie inicjatyw, osób i organizacji, które wspierają działalność studentów. "Studia to niezwykły czas kształtowania swojej tożsamości i zdobywania wielu kompetencji. Niezwykle istotne jest to, aby młodzi ludzie podczas studiów znaleźli miejsca i osoby, które chętnie służą pomocą oraz korzystali z możliwości uczestnictwa w inicjatywach odbywających się na ich uczelniach" - czytamy na stronie Forum Uniwersytetów Polskich.

Nagrody przyznawane były w sześciu kategoriach: Uniwersytecki Projekt Naukowy, Mentor Studentów, Uniwersytet Perspektyw, Uniwersytecki Projekt Dydaktyczny, Uniwersytecki Projekt Kulturalny oraz Uniwersytecki Projekt Sportowy. Wśród nagrodzonych uczelni - obok Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - znalazły się jeszcze: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ten ostatni zgarnął aż cztery statuteki.

"Postanowiliśmy zgłosić projekt Kortowo Na Sportowo, ponieważ jest to akcja, która odbywa się już od kilku lat i cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów. Na innych uczelniach są pojedyncze darmowe zajęcia sportowe, ale nie ma akcji, która co tydzień zbierałaby kilkadziesiąt osób. Aktywizujemy sportowo studentów" - podkreśla rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie Błażej Szumała. "Studenci są zainteresowani różnymi formami aktywności sportowej. I to nas cieszy!".

Z Błażejem Szumałą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Tegoroczna gala odbyła się 30 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przypominamy, że zajęcia cyklu Kortowo Na Sportowo odbywają się w prawie każdy piątek po 20 w hali sportowej w Kortowie. I są darmowe! Gorąco polecamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: