Aktualności
08.11.2018

Dr Mariusz Antolak opowiada o swojej podróży do Azji

"Azja Express - Malezja, Singapur i Brunei i pigułce" - to hasło pierwszego w tym roku akademickim spotkania cyklu Biblioteka Podróżnika. 8 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o swojej podróży opowiadał dr inż. Mariusz Antolak z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM.

"Podróżuję dużo i lubię opowiadać o tych podróżach. Więc zgłosiłem się do tego cyklu wystąpień po raz kolejny" - mówił naszemu reporterowi jeszcze przed spotkaniem dr Mariusz Antolak. "Odwiedziłem Azję. Podróż była dość długa i miała miejsce na przełomie czerwca i lipca tego roku. Odwiedziłem Pekin. Byłem w Singapurze, Malezji i Brunei. Podróżowałem różnymi środkami transportu i udało mi się sporo zwiedzić. Był to bardzo aktywny wyjazd, w ramach którego byłem też na stażu w Uniwersytecie w Kuala Lumpur, ale także na konferencji w Singapurze, gdzie prezentowałem wyniki swoich badań. Podczas pozostałej części wyjazdu zgłębiałem tajniki architektury krajobrazu w tej części świata. Azja jest w tej chwili liderem jeżeli chodzi o zagospodarowanie terenu. A Singapur jest taką perełką. To świetnie miejsce, żeby nauczyć się wielu rzeczy - jak powinniśmy kształtować przestrzeń nas otaczającą."

Z drem inż. Mariuszem Antolakiem spotkał się Damian Tyszka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

O tegorocznym programie Biblioteki Podróżnika możecie także poczytać i posłuchać na naszej stronie internetowej. Opowiedziała nam o nim Katarzyna Bikowska z Biblioteki UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: