Aktualności
07.11.2018

Przed nami studenckie otrzęsiny na wszystkich wydziałach UWM

W listopadzie Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizują imprezy otrzęsinowe. Bawić będą się na nich przede wszystkim studenci, którzy właśnie rozpoczęli naukę na UWM. Co przygotowali dla nich starsi koledzy? Sprawdziliśmy!

Każda impreza ma swój temat i motyw przewodni. W jakim stylu będą otrząsać się w tym roku studenci? "Tematy są różnorodne: PRL Party, Komos, Z WNS-em w piękny rejs, Wydział Potworny (WBZ), za Rolnym pójdę jak na bal" - wymienia przykładowe hasła tegorocznych otrzęsin wydziałowych Karolina Kustra z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.  "Przede wszystkim imprezy skierowane są do pierwszorocznych studentów, którzy mają okazję zapoznać się ze starszym rocznikiem i zobaczyć na czym polega studenckie życie. Każdy wydział bawi się w swoim temacie wybranym przez samorząd. Na pewno będą konkursy i niespodzianki, gdzie można wygrać fajne nagrody" - dodaje.

Pierwsze tegoroczne imprezy zaplanowano na czwartek 8 listopada. A opowiedzieli nam o nich przedstawiciele RWSS-ów.

Wydział Sztuki na swoje Otrzęsiny pod hasłem "Seta i Galareta, czyli podróż do czasów PRL" organizuje w kortowskim klubie Antałek. To impreza przebierana - mile widziane będą stroje w klimacie PRL-u. W programie m.in. koncert zespołu Brylanty i Bażanty. Początek o 20.

W olsztyńskim Face Clubie będą bawić się natomiast studenci Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM. Temat imprezy - kosmos!

Natomiast na Zdrowe Otrzęsiny, czyli MedParty zaprasza Wydział Nauk o Zdrowiu. Impreza odbędzie się również 8 listopada w klubie Mięta. Przebrania rodem ze szpitalnych korytarzy, białe fartuchy i ratownicze mundury będą mile widziane.

Pozostałe wydziały bawić będą się w kolejnych tygodniach. 13 listopada Wydział Bioinżynierii Zwierząt zaprasza najpierw o 18.00 do auli budynku wydziałowego, czyli tzw. "Podkowy"! Studenci pierwszego roku będą rywalizować  reprezentując swoje kierunki studiów. Wszystko pod czujnym okiem jury - Kolegium Dziekańskiego i opiekunów lat!  O 20 impreza przeniesie się do klubu Poprawka.

O kolejnych Otrzęsinach będziemy informować niebawem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: