Aktualności
11.10.2018

Nie marnuj czasu! Dołącz do ACK!

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza wszystkich studentów do przyłączenia się do jednej z grup działających w strukturach tej placówki. Jeśli śpiewasz, grasz na jakimś instrumencie, tańczysz, ale też chcesz podróżować lub np. sprawdzić się w teatrze - to idealne miejsce dla Ciebie! Początek roku akademickiego to najlepszy czas, by zrobić ten pierwszy krok.

W Akademickim Centrum Kultury UWM w Olsztynie działa szestnaście grup studenckich. Głównym zadaniem tej jednostki akademickiej jest animacja życia kulturalnego w Kortowie oraz wspieranie inicjatyw młodych ludzi. ACK organizuje wiele wydarzeń - nie tylko kulturalnych, ale też sportowych czy promocyjnych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

"W naszych strukturach są agendy typowo artystyczne, ale także turystyczne a nawet bardziej sportowe" - mówi wicedyrektor ACK UWM dr inż. Ewa Kokoszko. "Do agend artystycznych prowadzone są nabory. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy czują, że mają odrobinę talentu i chcą się zaangażować. Tutaj uczymy od podstaw."

Przesłuchania do Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaplanowano 16 i 18 października. Zespół Pieśni i Tańca Kortowo swój nabór organizuje natomiast tydzień później - 23 i 25 października. W swoje szergi zaprasza także Akademicka Orkiestra Dęta. Na czym polegają kwalifikacje? O tym opowiemy Wam niebawem na antenie Radia UWM FM.

Z dr inż. Ewą Kokoszko rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W Kortowie możecie także rozwijać swoje pasje i talenty działając w dwóch teatrach: Kloszart oraz Cezar. Czekają też na Was: Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant", Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik", Akademicki Klub Turystyczny, Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena", Yacht Klub UWM oraz Studencki Klub Motocyklowy TABUN. I to jeszcze nie wszystko!

Więcej informacji o studenckich grupach działających w Akademickim Centrum Kultury UWM w Olsztynie znajdziecie na stronie: uwm.edu.pl/ack

Przyjaciele - stań się jednym z nich: