Aktualności
02.10.2018

Znamy plany samorządu studenckiego UWM na nowy rok akademicki

Kortowo znów tętni życiem! Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wrócili do zajęć na swoich wydziałach. Ale doskonale wiedzą, że studia to nie tylko nauka, ale też wiele możliwości. O ich sprawy, rozwijanie zainteresowań, ale też przyjemne spędzanie wolnego czasu dba Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM. Pomagając w obowiązkach uczelnianych, ale też rozwiązywaniu problemów osobistych, organizując cykliczne zajęcia sportowe, kulturalne oraz imprezy.

Co czeka nas w roku akademickim 2018/2019? Na pewno cykliczne zajęcia sportowe Kortowo Na Sportowo (w piątki o 20:30 w hali sportowej w Kortowie) oraz występy kabaretowe, stand-up'owe pod hasłem Coolturalny Student. Możliwe, że RUSS UWM będzie także organizował cykliczne koncerty w kortowskich klubach.

"Bardzo zależy mi na tym, żeby podtrzymać to, co robiliśmy w zeszłym roku. To poprawienie relacji samorządu ze studentami, żeby wiedzieli, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. Jesteśmy dla Was dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-13:00. Również możecie się do nas odzywać na facebooku. Chciałbym, żebyście zgłaszali się do nas a nie szukali często bardzo dziwnych rozwiązań na własną rękę" - mówi przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie Krystian Filipek, który chciałby kontynuować swoją pracę. 25 października zaplanowane są wybory samorządu UWM na kadencję 2018-2020.

W maju odbędzie się jubileuszowa 60. Kortowiada. Jak zapowiada przewodniczący samorządu studenckiego - impreza będzie miała szczególny charakter. Krystian Filipek podtrzymał też swoją deklarację sprzed roku, że na dużej scenie juwenaliów nie usłyszymy zespołów disco polo. "Moim zdaniem to się sprawdziło. Nie jestem jakimś przeciwnikiem disco polo, ale uważam, że do tego jest namiot, do tego są mniejsze sceny. Jeśli chodzi o koncepcję juwenaliów - zależy mi na tym, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dlatego chciałbym, żeby były zróżnicowane. Żeby zarówno fan rapu jak i fan rocka znalazł coś dla siebie. A także muzyki rozrywkowej. Na pewno nie zabraknie dużych nazwisk z polskiej sceny muzycznej."

Wiemy już, że na Kortowiadzie 2019 wystąpi zespół Ohokoko! - laureat konkursu Kortofest 2018. Kolejnego gościa imprezy poznamy jeszcze jesienią. Będzie to zwycięzca plebiscytu Kormoran Kortowiady.

Z Krystianem Filipkiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Pierwszym wydarzeniem nowego roku akademickiego będą oczywiście Oficjalne Otrzęsiny UWM. Zaplanowano je w dniach 16-18 października. Poniżej znajdziecie program.

16 października (wtorek) – 21:00
Welcome to KORTOWO - imprezy w kortowskich klubach

17 października (środa) - 18:00
Coolturalny Student - Wieczór Stand-up'owy w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie
Wystąpią: GRZEGORZ HALAMA, WOJTEK FIEDORCZUK, Maciej Adamczyk, Jakub Poczęty-Błażewicz, Cezary Ponteffski, Mike Topolski. Prowadzenie: Arek "Jaksa" Jakszewicz

18 października (czwartek) – 21:00
Disco&Dance - FACE Club
Gwiazda: NOWATOR

Więcej informacji o działaniach Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie znajdziecie na stronie: russ.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: