Aktualności
01.10.2018

UWM rozpoczął dwudziesty rok akademicki!

Za nami dwudziesta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W jubileuszowym roku przed uczelnią stoi wiele wyzwań, o czym podczas swojego wystąpienia w kortowskim Centrum Konferencyjnym mówił Rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Przypomniał też, że właśnie 1 października weszła w życie nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, tzw. "Konstytucja dla nauki". Zdradził również w jaki sposób Uniwersytet będzie świętował swoje 20-lecie i jakie ma plany rozwoju.

Zapraszamy do wysłuchania inauguracyjnego przemówienia.

W kortowskim Centrum Konferencyjnym 1 października odbyła także immatrykulacja studentów i doktorantów. Władze uczelni podziękowały także kilkunastu pracownikom naukowym przechodzącym na emeryturę.

Podczas uroczystości wykład inauguracyjny pt.  „Innowacyjność w uniwersytecie katolickim” wygłosił ks. prof. dr. hab. Stanisław Dziekoński - Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

1 października w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie odbył się także koncert inauguracyjny wpisujący się w obchody 20-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Karola Szymanowskiego wykonał znakomity pianista, laureat wielu konkursów - Michał Dziewior.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: