Aktualności
12.09.2018

Ostatnia szansa, by w tym roku rozpocząć studia na UWM!

Do najbliższego piątku 14 września na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa dodatkowa wrześniowa rekrutacja na studia w roku akademickim 2018/2019. Choć wolnych miejsc zostało niewiele, kandydaci mogą jeszcze znaleźć interesujący kierunek i już w październiku rozpocząć naukę.

"Do 14 września do godziny 15:00 będzie czynny system internetowej rejestracji kandydatów. Kandydaci, którzy jeszcze nie mają konta a chcą przystąpić do rekrutacji powinni je utworzyć, wpisać swoje dane osobowe, adresowe. Potem wybieramy kierunek studiów, opłacamy opłatę rekrutacyjną i wpisujemy wyniki z egzaminu dojrzałości" - tłumaczy kierownik Biura ds. studenckich UWM Paweł Łojewski. "To jest rekrutacja dla osób, które poprawiały maturę i dopiero teraz otrzymają świadectwo, bądź dla osób - bo takie sygnały mamy - które już przystąpiły do rekrutacji, są przyjęte i w międzyczasie stwierdziły, że trzeba ten wybór zmienić" - dodaje.

Na przyszłych studentów czeka jeszcze około 1200 wolnych miejsc. O czym jeszcze należy pamiętać rejestrując się na studia? "Najważniejsza rzecz to zapisanie się w systemie do 14 września do 15:00, bo później system bedzie już zablokowany. Opłata też powinna być wpłacona do tego terminu, bo system pokazuje komisjom rekrutacyjnym tylko kandydatów, którzy mają wniesioną opłatę. Prosimy też osoby, które zdawały starą maturę żeby do 14 września doświadczyli nam świadectwo. Także osoby zdające za granicą bądź mają świadectwa matury międzynarodowej czy europejskiej - powinny się z nami skontaktować do 14 września."

Wyniki kwalifikacji zostaną opublikowane 19 września o 12:00. Trzeba je sprawdzić w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane będą musiały jeszcze potwierdzić chęć rozpoczęcia nauki i dostarczyć dodatkowe informacje do 24 września do 15:00.

Z Pawłem Łojewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Jeśli macie pytania - możecie skorzystać z pomocy pracowników Punktu Obsługi Kandydata w Bibliotece UWM. Czynna jest także infolinia: 89 524 50 80 oraz adres mailowy: rekrutacja@uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: