Aktualności
11.09.2018

Wawrzyczki z wizytą na Słowacji

Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wrócił właśnie z Koszyc. Kortowscy śpiewacy byli gośćmi jednej ze słowackich uczelni wyższych - Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika, gdzie pracowali z koleżankami i kolegami z Chorus Universitatis Šafarikianae. O swojej wyprawie opowiedzieli nam w studiu Radia UWM FM.

 

Chór nie bez przyczyny pojawił się właśnie w Koszycach. To efekt współpracy z prowadzącą tam chór akademicki dyrygentką. "Zaczęło się od jej wizyty w pramach programu Erasmus + w Olsztynie. Pani Jana Havrilova była tutaj jesienią zeszłego roku. Gościliśmy ją w chórze, prowadziła próby. Wymieniliśmy się nutami, doświadczeniem. No i rewizyta doszła do skutku!" - mówi dyrygent Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka Bogusław Paliński.

Grupa w Koszycach miała zaplanowane trzy koncerty. Ale w programie wycieczki nie zabrakło też spontanicznych występów oraz zwiedzania Koszyc. "Jestem bardzo zaskoczona pobytem na Słowacji. Przede wszystkim serdecznością Słowaków i tym, że bardzo łatwo nam się dogadywało. Ale też byliśmy zachwyceni koncertami. Muzyka otaczała nas od początku. Słowacy wydali się bardzo muzykalnym narodem" - podsumowała jedna z chórzystek Beata Paszkowska.

Z dyrygentem Bogusławem Palińskim oraz jedną z chórzystek Beatą Paszkowską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A już w październiku Chór im. prof. W.Wawrzyczka zaprasza na nabór. Szczegóły niebawem na antenie Radia UWM FM!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: