Aktualności
10.09.2018

16. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Przed nami 16. edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz ich partnerzy przygotowali warsztaty, wykłady, prezentacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. A wszystko od 26 do 28 września w Kortowie i kilku innym punktach miasta.

Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja nauki. "Czyli tego, co dzieje się na co dzień w labolatoriach uniwersyteckich. Ale nie tylko, bo również tego, co dzieje się u naszych partnerów, m.in. w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, w Multicentrum, Bibliotece, Muzeum Warmii i Mazur, w Instytucie PAN" - mówi kierownik Biura ds. nauki UWM w Olsztynie Anna Smoczyńska. W organizację wydarzenia zaangażowanych jest około 400 osób z UWM. "Oprócz Uniwersytetu jest także 15 jednostek zewnętrzynych" - dodaje nasz gość.

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to impreza z wypracowaną przez lata rangą, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna i regionu. "Co roku odwiedza nas ponad 20 tysięcy osób. Niektóre imprezy są limitowane (z ograniczoną liczbą miejsc), niektóre są zupełnie otwarte. Przyznam, że borykamy się z takim problemem, że tych imprez jest za mało w stosunku do oczekiwań szkół, nauczycieli czy osób prywatnych" - mówi Anna Smoczyńska.

Z Anną Smoczyńską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Na większość zajęć obowiązują zapisy. Rejestracja już wystartowała. Zajrzyjcie na stronę: dninauki.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: