Aktualności
08.08.2018

Podsumowanie rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 na UWM

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się już rekrutacja na studia w roku akademickim 2018/2019. Zainteresowanie kandydatów kortowską uczelnią było większe niż przed rokiem. Są jednak jeszcze wolne miejsca na niektórych kierunkach. Dlatego od 7 do 14 września przewidziano dodatkowy wrześniowy nabór.

"Bardzo się cieszę z większego zainteresowania Uniwersytetem i naszą ofertą - w porównaniu z kilkoma latami ubiegłymi. Mamy ciągle jeszcze niż demograficzny, więc to cieszy!" - mówi Prorektor ds. kształcenia i studentów UWM prof. Jerzy Przyborowski. "Jeśli chodzi o studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie stacjonarne 91 procent limitu miejsc jest już w tej chwili wykorzystana. Zostaje nam więc 9 procent, co stanowi około 400 miejsc. Natomiast na studia drugiego stopnia około 87 procent limitu - mniej więcej 400 miejsc jest też do obsadzenia. I studia niestacjonarne, które z roku na rok cieszą się mniejszym zainteresowaniem we wszystkich uczelniach publicznych - tutaj mamy jeszcze około 550 miejsc."

Jak już informowaliśmy największym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku: kierunek lekarski, weterynaria, prawo, informatyka czy kierunki ekonomiczne. Władze uczelni podkreślają też, że kandydaci często wybierają nowe propozycje z oferty kształcenia. "Nowe kierunki, które zaproponowaliśmy w tym roku i w latach ubiegłych cieszą się sporym zainteresowaniem. Przykładem jest: analiza i kreowanie trendów, zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii, lingwistyka w biznesie. No ale są też takie kierunki, które od lat są mniej popularne i chyba będziemy musieli podejmować decyzję o wycofaniu ich z oferty kształcenia. Niektóre zawody przestają być aktualne i myślę, że to jest przyczyna tego, że nie ma zainteresowania" - tłumaczy prof. Przyborowski.

Z prof. Jerzym Przyborowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji o dodatkowej wrześniowej rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: