Aktualności
06.08.2018

Kortowiada jak PolAndRock Festival?

Za nami kolejna edycja najpiękniejszego festiwalu świata - bezsprzecznie największej imprezy muzycznej w Polsce i jednej z największych w Europie. Już nie Przystanek Woodstock a Pol'n'rock Festival przyciągnął do Kostrzyna nad Odrą kilkaset tysięcy fanów dobrej i nieskrępowanej zabawy. Wśród uczestników imprezy byli także przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy podpatrywali, jak organizuje się tak ogromne wydarzenie.  O wnioskach, ale też planach związanych z przyszłoroczną Kortowiadą, czyli najlepszymi juwenaliami w naszym kraju, opowiadał na antenie Radia UWM FM przewodniczący RUSS UWM Krystian Filipek.

"Od kilku lat współpracujemy z rzecznikiem Przystanku Woodstock Krzyśkiem Dobiesem. Zaprosili nas, żebyśmy zobaczyli, jak organizuje się największy festiwal w Polsce. Postanowiliśmy skorzystać" - tłumaczy Krystian Filipek. "Organizacja jest podobna do Kortowiady. Aczkolwiek Pol'n'rock Festival jest dziesięciokrotnie większy niż nasze największe juwenalia w Polsce. Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że jest to otwarty festiwal i oni są w stanie zapanować nad liczbą 700 tysięcy osób. Jest porządek, spokój... nie widziałem żadnych większych interwencji będąc tam z nimi na zapleczu."

Organizatorzy Kortowiady przyznają, że od lat wzorują się na działaniach w Kostrzynie nad Odrą. I już pracują nad jubileuszowymi 60. juwenaliami w Olsztynie. Jakie będą? "Mam nadzieję, że bardziej głośne i intensywniejsze. Większe już  być nie mogą, z racji tego, że i tak już trwają wiele dni. Koncerty na pewno będą o wiele bardziej huczne. Chcemy zaprosić gwiazdy z topu! Dodatkowo chcemy wrócić do kilku wydarzeń kortowiadowych, które odbywały się kiedyś a teraz ich nie ma. Pracujemy z zespołem i chcemy zrobić coś naprawdę super!" - zapewnia Filipek.

Muzycznie impreza ma być ponownie różnorodna. Znamy już pierwszy zespół, który wystąpi w maju 2019 roku na górce kortowskiej. To zwycięzcy konkursu Kortofest 2018 - szczecińska grupa Oho!koko. Kolejnym wykonawcą, który zostanie niebawem przedstawiony będzie laureat głosowania publiczności w konkursie Kormoran Kortowiady, czyli jedna z gwiazd tegorocznych juwenaliów, która wystąpi dla stunetów UWM kolejny raz.

Z Krystianem Filipkiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM zdradził także plany innych wydarzeń, które będa organizowane dla studentów w Kortowie w kolejnym roku akademickim. Będą to m.in. cykliczne spotkania "Coolturalny Student" (w nieco poszerzonej formule: kabarety, stand-up, ale też koncerty), kontynuacja akcji Kortowo na Sportowo oraz kilka innych niespodzianek.

Rozamawialiśmy także o organizowanym dla nowych studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie obozie adaptacyjnym Adapciak 2018. Zaplanowano go w dniach 9-17 września. Więcej informacji znajdziecie na stronie: russ.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: