Aktualności
31.07.2018

Olsztyński Rower Miejski - studenci są na tak!

Od 28 lipca w Olsztynie można korzystać z sytemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy mają do dyspozycji 110 jednośladów czekających w 10 stacjach. Jedna z nich umiejscowiona jest przy Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci zdecydowanie popierają to rozwiązanie!

Rowerów w Kortowie niebawem będzie jeszcze więcej! "Zawarliśmy z miastem porozumienie i przeznaczamy na rozbudowę systemu 100 tysięcy złotych do końca tego roku. To są pieniądze na obsługę stacji i konserwację rowerów. To, ile będzie stacji i gdzie się znajdą, będzie zależeć od kosztów ich obsługi i ustaleń z miastem, które jeszcze trwają. Dlatego nie mogę jeszcze mówić o dokładnej lokalizacji, ale chcemy, aby jedna stacja znalazła się w pobliżu naszej pływalni" - tłumaczy Kanclerz UWM dr Aleksander Socha.

A studentom pomysł bardzo się podoba! "Rowery miejskie to bardzo doby pomysł, ponieważ Olsztyn jest zielonym miastem. Dzięki temu rozwijamy oraz promujemy kulturę miejską. Na pewno też sam skorzystam" - mówił nam Mateusz. A kolejny student dodaje: "Pomysł jest dobry, bo kto nie ma roweru, a chciałby przejechać z punktu A do punktu B, to może skorzystać. Ja mam swój własny rower, ale to jest dobra inicjatywa w stosunku do innych osób."

Nasza reporterka spotkała się z Pawłem Pliszką z Zarządu Dróg, Zielenii i Transportu w Olsztynie.

Jeśli jesteście zainteresowani korzystaniem z Olsztyńskiego Roweru Miejskiego zajrzyjcie na stronę: orm.bike

Przyjaciele - stań się jednym z nich: