Aktualności
12.06.2018

Zarażali muzyczną pasją

"Pasja do muzyki w czterech ścianach" - pod takim hasłem studenci i wykładowcy z Instytutu Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowali w poniedziałek 11 czerwca grę miejską. Zabawa oparta była na kluczowych założeniach przedmiotów metodycznych, realizowanych na ostatnim roku studiów magisterskich o specjalności edukacja muzyczna szkolna.

Uczestnicy projektu pokonali trasę od Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, Park Centralny aż do siedziby Wydziału Sztuki UWM.

"Projekt był skierowany do młodzieży szkolnej, która wyraziła chęć zwiedzić, ale także przeżyć bardzo bogate doświadczenie związane z ekspresją muzyczną, muzykowaniem i wiedzą o muzyce, organizacją życia muzycznego w Olsztynie. Mogliśmy w tych instytucjach naszych partnerskich być - pośpiewać, pograć, zatańczyć także, wysłuchać dobrej muzyki klasycznej" - tłumaczy dr Alicja Tupieka-Buszmak.

Młodzi ludzie uczestniczący w grze miejskiej musieli wykonać określone zadania. "Składały się z takiej gry terenowej, która przypomina podchody. Są umówione miejsca na określonym odcinku trasy od Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej do Wydziału Sztuki UWM. Musieliśmy zorganizować partytury, różnego rodzaju zagadki. Studenci pomogli zaśpiewać, wykonać określone treści. Ułożyli także program na taniec integracyjny.

Nasz reporter rozmawiał także z jednym ze studentów zaangażowanych w projekt "Pasja do muzyki w czterech ścianach".

Relację przygotował Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: