Aktualności
11.06.2018

Najlepsi w Polsce - Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM zaprasza na studia

Wydział Bioinżynierii Zwierząt - jako jedyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie - może pochwalić się najlepszym w Polsce kierunkiem kształcenia. Zootechnika w najnowszym rankingu miesięcznika Perspektywy zajęła pierwsze miejsce. O specyfice studiów na tym i dwóch innych kierunkach kształcenia - bioinżynieria produkcji żywności oraz zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii - rozmawialiśmy z Prodziekanem ds. kształcenia WBZ prof. Pawłem Wysockim.

"To wielka radość dla społeczności Wydziału, ale również dla osób z innych wydziałów, które pomagają nam w kształceniu na kierunku zootechnika. Awansowaliśmy na pierwsze miejsce z trzeciego w rankingu perspektyw. Zawsze w tej trójce żeśmy się mieścili, ale pierwszy raz udało nam się wskoczyć na najwyższy stopień podium" - mówił nam prof. Wysocki. "Na pewno jest to jeden z rangingów, który bardzo wzmacnia pozycję Wydziału jeżeli chodzi o rekrutację na studia. Więc tym bardziej cieszymy się, że takie wspaniałe miejsce udało nam się utrzymać. Kierunek zootechnika jest najstarszym z oferowanych na naszym Wydziale. Możemy się szczycić tym, że od wielu lat nabory utrzymują się na stałym poziomie. Pozycja zootechniki wydaje się ugruntowana. Dla nas radością jest też to, że przychodzą do nas dzieci naszych absolwentów. To też pewnego rodzaju dobra rekomendacja. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej."

Do kogo kierowana jest oferta kształcenia Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM? "Do dosyć szerokiej grupy odbiorców, którzy widzą swoją pracę zawodową jako pracę ze zwierzętami. W wielu przypadkach przychodzą do nas studenci, którzy wiedzą, że chowem i hodowlą zwierząt będą się w przyszłości zajmować. Natomiast oczywiście poszerzając tę ofertę ciągle i ją doskonaląc, mamy na myśli też te osoby, które chciałby znaleźć swoje miejsce niekoniecznie w tej klasycznej hodowli i użytkowaniu zwierząt, ale również zwrócić się w stronę zwierząt amatorskich, które niekoniecznie muszą być utrzymywane w takich standardowych celach hodowlanych" - tłumaczy prof. Paweł Wysocki.

Z prof. Pawłem Wysockim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Przypominamy, że internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2018/2019 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa do 9 lipca.

Szczegóły na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: