Aktualności
11.06.2018

W Noc Bibliotek graliśmy w planszówki

Za nami piętnasty Kortowski Mini-Konwent Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Wiosenna edycja wydarzenia organizowanego wspólnie przez Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" wpisała się w obchody Nocy Bibliotek. W sobotę 9 czerwca w kortowskiej placówce pojawiło się około dwustu fanów planszówek. A wśród nich - nasz reporter Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Organizatorzy Gamegrindera przygotowali ponad dwieście gier. Każdy kto przyszedł do Biblioteki UWM mógł spędzić w niej miło kilkadziesiąt minut lub nawet... kilka godzin. Uczestnicy wydarzenia mogli także przetestować specjalne wersje gier: Monopoly oraz Top Trumps - związane z Kortowem i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Nie zabrakło również wątków mundialowych. Odbył się turniej gry karcianej "Polska Gola!".

"Gamegrinder to mini-konwent gier towarzyskich: karcianych, bitewnych, planszowych. Znajdą się też fani gier fabularnych, szachów, aż po najnowsze gry, od których rynek aż się roi" - mówił nam Konrad Nowak z "Olifanta". Odbyły się także turnieje. Od 12 do 22 Bibliotekę UWM w Olsztynie odwiedzali i młodzi i starsi. "Mamy przekrój przez wszystkie grupy wiekowe. W tej chwili obserwuję rozgrywkę dżentelmenów w wieku od 2 do 5 lat. Radzą sobie świetnie! Są też doświadczeni gracze. Niektórzy z nich są z nami już od pierwszej edycji. Dobrze się wszyscy znają. Wystarczy tylko hasło Gamegrinder i od razu sobie rezerwują ten termin na naszą akcję. Ale są też osoby, które przychodzą pierwszy raz. Wystarczy tylko mieć chęć żeby przyść i się z nami dobrze bawić" - dodał.

Z Konradem Nowakiem rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Gamegrinder odbywa się dwa razy w roku - wiosną oraz zimą. Kolejna edycja - prawdopodobnie w styczniu! Już teraz zapraszamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: