Aktualności
10.06.2018

Wojciech Kopeć wygrał V Bieg Uniwersytecki

9 czerwca już piąty raz na terenie olsztyńskiego miasteczka studenckiego zorganizowano Bieg Uniwersytecki. W słoneczną sobotę w Kortowie pojawiło się kilkaset osób - zawodowców, amatorów i dzieci. W głównym biegu zwyciężył Wojciech Kopeć. Drugi był Paweł Pszczółkowski a trzeci - Konrad Nosarzewski.

Na starcie biegu na dystansie 10 kilometrów stanęło około 250 osób. "Dobiegły do mety. Rozmawiałem ze służbami medyczynymi i żadnych zdarzeń związanych z kłopotami zdrowotnymi nie było. Także bardzo sie z tego cieszymy" - mówił nam kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM Grzegorz Dubielski.

33 minuty i 54 sekundy - z takim czasem na mecie zameldował się zwycięzca biegu głównego Wojciech Kopeć. Na podium stanęli ponadto Paweł Pszczółkowski i Konrad Nosarzewski. W klasyfikacji kobiet najlepsza była natomiast Magdalena Trzeciak (z czasem: 59 minut i 1 sekunda). Druga była Mariola Sudzińska a trzecia - Marta Stańczuk.

Wojciech Kopeć to maratończyk ze Swaderek (gmina Olsztynek). Ma zatem doświadczenie w startach na dłuższych dystansach. "Do tego biegu się nie przygotowywałem, ponieważ sześć dni temu przebiegłem maraton na Wyspach Owczych. Nie nastawiałem się tutaj na jakieś wielkie bieganie i wyniki. Po prostu już wcześniej zdecydowałem się na ten bieg. Startowałem tutaj chyba cztery lata temu, też wygrałem i chciałem powtórzyć to zwycięstwo!" - mówił naszemu reporterowi.

Jak ocenił trasę? "Wymagająca, bardzo ciężka! Fajnie, że na trzech pętlach. To jest fajne dla ludzi, którzy nas oglądają i mogą pokibicować. Dla nas troszeczkę ciężej, ale też możemy zweryfikować na trasie, jak wyglądają przeciwnicy, jaka jest forma. Dużo zakrętów, więc technicznie bardzo ciężka trasa. No i zmiana podłoża - to też jest ciężkie dla biegaczy i wchodzi w nogi."

Wojciech Kopeć podkreślał też, że poziom rywalizacji był wysoki i by wygrać - na ostatnim kilometrze musiam mocno przyspieszyć. Posłuchajcie rozmowy ze zwycięzcą V Biegu Uniwersyteckiego.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną szóstą edycję Biegu Uniwersyteckiego. Będzie na pewno wyjątkowa, bo wpisze się w obchody 20-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: