Aktualności
16.05.2018

Kortowiada znów rozpoczęła się na sportowo

Oficjalnie podczas czwartkowej Parady Wydziałów, ale nieoficjalnie już w środę 16 maja studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęli swoje święto. 59. Kortowiadę otworzył po raz czwarty Kortowiadowy Bieg Przełajowy. Poznaliśmy także zwycięzcę konkursu na wystrój akademika. Organizatorzy przygotowali ponadto kilka innych sportowych atrakcji.

W tym roku uczestnicy Kortowiadowego Biegu Przełajowego musieli pokonać dystans 5900 metrów. Wzięło w nim udział około 50 osób. Piewszy na mecie na plaży kortowskiej z czasem 24 minuty 2 sekundy pojawił się Maciej Kwiatek - student Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej. Drugie miejsce zajął Marek Brojek, a trzecie -  Piotr Tyski.

"Trenuję cały rok do wszystkich biegów. A o tym kortowiadowym dowiedziałem się miesiąc temu i z myślą o nim biegałem ostatni miesiąc takie krótsze dystanse. Bardzo ciekawa trasa po lesie, były góreczki. Fajnie się biegło" - podsumował zwycięzca. "Bardzo fajnie jest tak zacząć Kortowiadę, już w środę od biegu właśnie. I teraz można się bawić po takim fajnym wysiłku" - dodał.

"Frekwencja była średnia. Więcej osób się zapisało, ale część nie przyszła. Może już niektórych poniosły juwenalia i zaczęli imprezowanie. Ale nie było źle" - podsumował Kamil Rengel z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM.

Relację z biegu przygotował jeden z jego uczestników i nasz redakcyjny kolega Łukasz Guzewicz.

Pierwszego dnia juwenaliów odbył się także tradycyjny konkurs na wystrój akademików. W tym roku jurorzy najwyżej docenili kreatywność i zaangażownie studentów z Domu Studenckiego nr 7. Drugie miejsce zajął DS3 a trzecie - DS4. "Całemu jury podobał się wystrój jak i cały performance z tym związany. Tematem był powrót do dzieciństwa. Jury podobał się sposób, w jaki to przedstawili: od dziecka, od porodu do końca studiów" - podsumował prezentację przygotowaną przez najlepszy akademik koordynator konkursu Tomasz Jakub Zubskiewicz z RUSS UWM. Zwycięzcy otrzymali 3000 zł od Fundacji ŻAK UWM.

"Przygotowania akademika wyszły naprawdę świetnie. Mimo małej ilości osób. Niestety nie było godzin rektorskich, więc ręce pełne roboty.  Mieliśmy bardzo duże zaangażowanie. Pracowaliśmy nawet do piątej nad ranem. Jestem bardzo szczęśliwy z każdej pojedynczej osoby z naszego akademika" - mówił Paweł Tworkowski, przewodniczący DS7.

Rywalizacji akademików przyglądała się i przysłuchiwała Kinga Weber. Posłuchajcie i Wy!

W namiocie na plaży kortowskiej studenci i ich goście wzięli w środę także udział w maratonie zumby. Z jego uczestnikami rozmawiała Martyna Szymańska. "Pogoda dopisała, jest nas sporo, jest dużo energii, ludzie się dobrze bawią. Niektórym wychodzi super, niektórym troszeczkę mniej, ale mają jeszcze więcej chęci, więc naprawdę jest bardzo fajnie!" - mówił jeden z nich.

Już po raz piaty juwenaliom towrzyszył Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach, w którym studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zagrali z przedstawicielami klubu AKS OSW Olsztyn. W hali przy ul. Prawocheńskiego był Wojtek Miśkiewicz.

Po sportowych zmaganiach  studenci wieczorem bawili się w namiocie na plaży kortowskiej podczas Silent Party.

Oficjalne otwarcie Kortowiady to oczywiście czwartkowa Parada Wydziałów, która około 11 wyruszy z olsztyńskiej starówki. Co jeszcze zaplanowano podczas tegorocznych juwenaliów? Szczegółowy program znajdziecie na naszej stronie. Słuchajcie uważnie Radia UWM FM. Do końca tygodnia będziemy najbliżej 59. Kortowiady!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: