Aktualności
15.05.2018

Akademia Biznesu UWM znów rekrutuje

Od 21 do 29 maja zaplanowano pierwszy etap rekrutacji do programu „Międzywydziałowa Szkoła Przedsiębiorczości” realizowanego przez Akademię Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Szansę na udział w zajęciach, które rozpoczną się w październiku dostanie 30 studentów i doktorantów.

"Akademia Biznesu jest dedykowana studentom i doktorantom z naszego Uniwersytetu. Wszystkim, którzy są zainteresowani biznesem bądź też tym, którzy mają pomysł na biznes lub prowadzą projekt naukowo-badawczy, który chcieliby skomercjalizować" - mówi kierujący Akademią dr Bogdan Włodarczyk. "Przygotujemy do prowadzenia tej działalności gospodarczej. Powiemy, jak założyć firmę typu start-up, jak przygotować profesjonalnie biznes plan. Wszystko to pod okiem profesjonalistów, którzy prowadzą działalność gospodarczą, prowadzą swoje firmy i będą dla naszych studentów i doktorantów mentorami i pomocą w przygotowaniu całej dokumentacji oraz modelu biznesu, który ostatecznie będą chcieli wprowadzić na rynek" - tłumaczy.

Zajęcia odbywają się popołudniami. To już druga edycja programu. Pierwsza jeszcze trwa a zakończy ją październikowa konferencja, w której uczestniczyć będą już też nowi podopiecznii Akademii Biznesu.

Z Dyretorem Akademii Biznesu UWM dr Bogdanem Włodarczykiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Rektutacja przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszym tygodniu - należy się zarejestrować poprzez system internetowy. W kolejnym - odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. "To spotkanie indywidualne z osobami z praktyki gospodarczej, z przedsiębiorcami, psychologiem biznesu i z osobą od zarządzania. Jest to komisja, która ostatecznie podejmuje decyzję, kogo przyjmujemy do Akademii. Na tym spotkaniu będzie można zaprezentować swój pomysł na biznes albo swoje zainteresowania działalnością w praktyce gospodarczej, ekonomią, finansami".

Więcej informacji znajdziecie na stronie: akademiabiznesu.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: