Aktualności
12.04.2018

Znamy finalistów Ajdola 2018

Szesnaście osób powalczy o szansę występu na dużej scenie tegorocznej Kortowiady. Właśnie zakończyły się eliminacje konkursu wokalnego Ajdol. Jest on skierowany do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Decydujące przesłuchania - już 24 kwietnia podczas grillowania na plaży kortowskiej.

Elimnacje odbywały się w kortowskim klubie studenckim Rakor - 7 marca i 21 marca oraz 11 kwietnia. Z laureatami dwóch pierwszych przesłuchań spotykaliśmy się już na antenie Radia UWM FM. Rozmowy z nimi znajdziecie na naszej stronie:

PIERWSZE PRZESŁUCHANIA

DRUGIE PRZESŁUCHANIA

Do finału zakwalifikowali się: Aleksandra Budlewska, Sebastian Fites, Jakub Jakubiak, Natalia Kosobudzka, Ilona Kossakowska, Olga Łucek, Agata Mirkowicz, Ula Mizerakowska, Klaudia Nadolska, Krzysztof Płocharski, Irena Rykunicz, Wiktoria Sumara, Michał Szmyt, Anita Wodzicka, Natalia Zaręba i Patrycja Zwierzyńska.

Na czym będzie polegał finał? "Uczestnicy z podkładem albo z akompaniamentem będą śpiewali utwory, które wybrali sobie wcześniej. Jeden utwór, jedna szansa!" - mówi organizatorka Ajdola Karolina Kustra z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. Tylko najlepsza osoba dostanie szansę występu na dużej scenie Kortowiady. "Skład jury będzie inny niż dotychczas. Główną nagrodą jest występ na górce kortowskiej. Dla osób, które nie zajmną pierwszego miejsca mamy inne nagrody: karnety czy gadżety kortowiadowe."

Laureaci ostatnich, kwietniowych eliminacji konkursu byli 12 kwietnia gośćmi Piotra Szauera w audycji Uwierz w Muzykę. Posłuchajcie co mówili o swoim śpiewaniu i co... zaśpiewali.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: