Aktualności
07.04.2018

Czas na studia - studia na czasie!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz zaprezentował swoją ofertę kształcenia podczas Dnia Otwartych Drzwi. W piątek 6 kwietnia w budynku Centrum Nauk Humanistycznych na tegorocznych maturzystów czekali studenci, wykładowcy oraz eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. My też tam byliśmy. Posłuchajcie sami!

"Czas na studia - studia na czasie" - to hasło, którym uczelnia zachęca kandydatów do rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ma ono pokrycie w ofercie kształcenia, która rokrocznie jest rozwijana i dopasowywana do potrzeb rynku pracy. "U nas są studia na czasie! 77 kierunków kształcenia - bogata oferta, praktycznie w każdym z obszarów mamy możliwość studiowania" - podkreślał Prorektor ds. kształcenia i studentów UWM prof. Jerzy Przyborowski. "Staramy się, żeby nasza oferta była dostosowana do potrzeb, a więc zapewniała po ukończeniu studiów pracę. To jest bardzo istotne".

Z tegorocznego zaproszenia skorzystało kilka tysięcy osób. To nie tylko uczniowie olsztyńskich szkół, ale maturzyści m.in. z Nidzicy, Morąga, Olsztynka, Myszyńca, Suwałk, Łomży, Kalisza, Elbląga, Giżycka, Bartoszyc a nawet Poznania i Szczecina. W Centrum Nauk Humanistycznych UWM swoją ofertę zaprezentowało osiemnaście wydziałów.

Z ich przedstawicielami rozmawiali nasi reporterzy: Kaja Wilk i Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Ale atrakcje Dnia Otwartych Drzwi to również: zwiedzanie kortowskich laboratorów, pokazy driftu, występy artystyczne, warsztaty i wykłady... Swoją premierę miały także dwie gry, które stowrzono specjalnie dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Monopoly oraz karciana Top Trumps.

"Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest pierwszą uczelnią w Polsce, która będzie miała swoje własne gry! W Monopoly w wersji uniwersyteckiej na planszy mamy miejsca związane z uczelnią, niektóre wydziały, koła naukowe... Dzięki temu możemy poznać lepiej Uniwersytet, możemy sobie poprzypominać też stare dobre czasy, jeżeli jesteśmy już po studiach" - mówiła nam Karina Nelka z firmy, która wyprodukowała gry. "Gra karciana Top Trumps jest oparta na zasadach gry w wojnę. Tylko, że mamy 30 kart z kierunkami, które możemy znaleźć na UWM. I mamy atrybuty, które mówią nam więcej o tych kierunkach. Zdradzają np. ile mamy zarwanych nocy studiując na tych kierunkach, ale też jak oceniany jest zawód przez przyszłych pracodawców. Więc jest to taki przewodnik po kierunkach uniwersyteckich" - tłumaczy Nelka. Grę będzie można nabyć już w maju. Podczas Dnia Otwartych Drzwi zaprezentowano jej dużą wersję, w której pionkami byli sami gracze.

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie? "Mamy najpiękniejszy kampus - nie tylko w Polsce, ale praktycznie w Europie. Ten kampus dalej będzie się dynamicznie rozwijał. Rozpoczniemy budowę nowego obiektu dla Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych. Jest także ogłoszony konkurs na budowę Centrum Promocji Nauki tzw. Centrum Kopernika. Będzie poprawiona struktura parkowa, ogrodnicza kampusu - to ponad 200 hektarów (z dwoma jeziorami)" - opowiadał w naszym studiu Rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

Zapraszamy do wysłuchania naszych rozmów. Byliśmy w Centrum Nauk Humanistycznych UWM by w specjalnej audycij przybliżyć Wam ofertę kształcenia, działania studenckie i naukowe oraz kształt tegorocznych egzaminów maturalnych.

Gośćmi Piotra Szauera byli:

Paweł Łojewski (Biuro ds. studenckich UWM)

Krystian Filipek (przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM)

Rektor UWM - prof. Ryszard Górecki

Prorektor UWM ds. kształcenia i studentów - prof. Jerzy Przyborowski

Andrzej Bobrow (Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży)

Krzysztof Podolak i Ewa Kokoszko (Akademickie Centrum Kultury UWM)

Swoją ofertę kształcenia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprezentuje także w Kętrzynie. O tym wydarzeniu poczytacie więcej także na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: