Aktualności
05.04.2018

Autostopem po północnej Polsce

I Kortowski Rajd Autostopowy to największa impreza o charakterze wyścigu autostopowego w Polsce! Organizuje ją w weekend 20-22 kwietnia działający w Kortowie Akademicki Klub Turystyczny. Trwają zapisy! Sprawdź, dlaczego warto wystartować.

Impreza jest kontynuacją, choć w nowej formule, Kortowskich Zawodów Autostopowych. Ich pięć edycji odbyło się w latach 2013-2017. W tym roku jednak organizatorzy przygotowali coś nowego! Zamiast klasycznego wyścigu z punktu A do B, trasa będzie niespodzianką w postaci pętli po malowniczych zakątkach północnej Polski (o długości około 600 km). Start i meta wyznaczone są w  Olsztynie.

Jest to próba połączenia zawodów autostopowych z rajdem na orientację. Czas nie będzie najważniejszym kryterium w walce o nagrody (choć znaczącym). Istotniejsze jest zaliczenie wszystkich punktów wyznaczonych po drodze. Bo... "liczy się droga a nie cel!"

O rajdzie opowiedziała nam jego koordynatorka - Magdalena Wisińska z Akademickiego Klubu Turystycznego UWM w Olsztynie. Spotkał się z nią Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

REGULAMIN I KORTOWSKIEGO RAJDU AUTOSTOPOWEGO
1. Startujemy w piątek 20 kwietnia o 10:00 z siedziby AKT (ul. Kanafojskiego 3, DS. 1 – wejście od strony Kortówki). Od 8:30 wydawanie pakietów startowych i ulotek z mapką, szczegółowym regulaminem i listą miejsc noclegowych na trasie, gdzie za niewielką opłatą (około 20-35 zł za osobę) będziecie mogli spędzić noc z piątku na sobotę.
2. Meta 21 kwietnia o 21:00 również w siedzibie AKT – rozdanie nagród i impreza integracyjna. Podczas sobotniej imprezy każdy uczestnik może liczyć na porcję ciepłego jedzenia i też smaczne małe co nieco w formie płynnej ;)
3. Startujemy w parach.
4. Rajd będzie polegał na zdobyciu jak największej ilości punktów na trasie w jak najkrótszym czasie.
5. Punkty będziecie mogli zdobyć odwiedzając poszczególne podane przez nas miejsca w kilku miastach na trasie (podane na ulotce z mapką). Dowodem na to, że tam byliście będzie selfie z danym obiektem (koniecznie musi być widoczny wasz identyfikator).
6. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 200.
7. Główne nagrody będzie można zdobyć aż w 4 kategoriach:
- nagroda za 1 miejsce dla Najlepszych Krajoznawców (para z jak największą zdobytą ilością punktów w jak najkrótszym czasie, limit czasowy do 20:30 w sobotę),
- nagroda za 2 miejsce dla Najlepszych Krajoznawców (druga para z jak największą zdobyta ilością punktów w jak najkrótszym czasie, UWAGA! Ważniejszym kryterium jest ilość zdobytych punktów niż czas, limit czasowy do 19:00 w sobotę),
- nagroda dla najszybszych krajoznawców (wygrywa para która w jak najkrótszym czasie powróci do Akt-u z minimalną ilością 100 punktów),
- nagroda za najlepsze przebranie (zwycięzców wybierze komisja złożona z członków AKT-u)
- nagroda za najlepsze zdjęcie (zwycięzców wybierze komisja złożona z członków AKT-u, zdjęcia prosimy przesyłać na adres mailowy: kortowskiautostop2018@gmail.com, do środy 25 kwietnia do 19:00)
Nagrody w 3 pierwszych kategoriach będą rozdane podczas imprezy integracyjnej, natomiast nagroda za najlepsze zdjęcie będzie wręczona w środę 25 kwietnia na spotkaniu Akademickiego Klubu Turystycznego (lub w inny sposób jeśli zwycięzcy nie będą mogli pojawić się na spotkaniu- do ustalenia z organizatorami). Oprócz nagród głównych mamy jeszcze dla was moc fajnych nagród losowanych do rozdania podczas sobotniej imprezy, także zachęcamy do aktywnego uczestnictwa! :D
8. Od piątku 20 kwietnia od 19:00 aż do zakończenia imprezy w siedzibie klubu będą dyżury organizatorów, którzy będą przyjmować uczestników, zapisywać ich wyniki i służyć im wszelką potrzebną pomocą :)

Zapisy:
- przez facebooka w wiadomości prywatnej na stronie Kortowski Autostop
- osobiście w każdy poniedziałek od 19:00 do 20:00 oraz w środę od 19:00 do 22:00 w siedzibie Akademickiego Klubu Turystycznego,
- na Festiwalu Podróżniczym Kormorany (będziemy mieć tam swoje stoisko).

Ostatnia szansa na zapisy 18 kwietnia!


Przyjaciele - stań się jednym z nich: