Aktualności
09.03.2018

Kobieta Sukcesu 2018 z UWM

7 marca poznaliśmy laureatki XX edycji plebiscytu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur. W „Złotej dziesiątce” znalazła się Prodziekan ds. toku studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska.

Choć dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska nie wygrała tegorocznej edycji plebiscytu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur, zdobyła najwięcej głosów internautów. A to dowód uznania osób, które współpracują z nią na co dzień - m.in. studentów i wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Gratulujemy!

Z dr hab. Mariolą Grzybowską-Brzezińską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jury konkursu tak uzasadniało swój wybór:

„Dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska – to kobieta-naukowiec, ale również ważna postać we władzach naszego uniwersytetu. Jej sukces to łączenie teorii z praktyką, rzecz rzadka, bo zazwyczaj naukowcy nie rozumieją biznesu, chociaż piszą na jego temat prace. Chętnie współpracuje z przedsiębiorcami, angażuje się w scalanie światów nauki i biznesu, wierzy w użyteczną stronę nauki. Ceni ją zarówno środowisko naukowe, jak i biznesowe oraz obdarzają sympatią studenci. W swojej pracy naukowej zajmuje się problematyką zachowań konsumenta, a także różnymi aspektami funkcjonowania rynku żywnościowego. Jest autorką lub współautorką ponad 130 oryginalnych publikacji naukowych. Odbyła kilka staży i pobytów naukowych na uniwersytetach m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Słowacji, Ukrainie. Uczestniczka szeregu programów finansowanych ze środków krajowych i międzynarodowych w roli wykładowcy, konsultanta i opiekuna naukowego. Kierownik studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Jej działalność popularyzatorska obejmuje również współpracę z samorządem i jednostkami otoczenia biznesu”.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: