Aktualności
22.02.2018

Przedstawiamy program Kortowiady 2018!

W każdy wtorek na antenie Radia UWM FM przedstawiamy gwiazdy 59. Kortowiady. Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędą się w dniach 16-20 maja. Bądź na bieżąco, słuchaj nas na 95,9 fm!

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłosiła już, że w maju podczas juwenaliów w Kortowie na dużej scenie wystąpią: Quebonafide, donGURALesko, Brodka, Happysad, Dżem, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Grzegorz Hyży, Gromee i szwajcarski Dj Antoine.

Gwiazdy Kortowiady przedstawia rzecznik RUSS UWM Piotr Wałejko.

Quebonafide to laureat plebiscytu Kormoran Kortowiady. Studenci UWM tradycyjnie po zakończeniu poprzednich juwenaliów wybrali najlepszy ich zdaniem koncert. "To bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ Quebonafide nie występował na górce kortowskiej, tylko w namiocie rap. Także widać tutaj bardzo duże zaangażowanie fanów tego artysty w to, by pojawił się na Kortowiadzie. Jesteśmy zaskoczeni, chociaż słysząc recenzje tego koncertu można też nie być zaskoczonym, ponieważ dał bardzo dobry występ i mamy nadzieję, że powtórzy to także na górce kortowskiej 19 maja" - mówił na naszej antenie rzecznik RUSS UWM Piotr Wałejko.

Dla fanów polskiego rapu mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Podczas Kortowiady kolejny raz swoich ulubionych wykonawców będą mogli posłuchać także w Namiocie Hip-Hop - Rap. "Pojawią się tam raperzy z Polski dość dużej rangi. Takze fani hip-hopu będą bardzo zadowoleni z tegorocznej Kortowiady" - dodaje Wałejko.

Znamy już także gości dziewiątej edycji festiwalu Kortofest. 18 maja po konkursie młodych kapel na scenie na plaży kortowskiej wystąpią: Chorzy oraz ostródzka grupa Cuba de Zoo. Więcej o Kortofescie poczytasz TU.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM przedstawiła również gości Alternativ Stage. Ta scena zastąpi znaną z ostatnich lat Chill Stage. 19 maja wystąpią na niej: Brylanty&Bażanty, Etna Kontrabande, Oscar Jensen, Pull The Wire, Reggaeside i Traffic Junky.

A tak przedstawia się program Nocy Folkowo-Szantowej: Krambabula, Shantaż, Strefa Mocnych Wiatrów, Własny Port, Orkiestra Dni Naszych.

Jak zapowiadają organizatorzy na górce kortowskiej pojawi się w tym roku dwunastu artystów, zaś na mniejszych scenach i w namiocie - łącznie dwudziestu kilku. Więcej informacji niebawem na 95,9 fm!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: