Aktualności
06.02.2018

Studentki UWM popłyną w Rejsie Niepodległości

Słyszeliście o Rejsie Niepodległości? Już w maju jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców „Dar Młodzieży” rozpocznie wyprawę dookoła świata, by uczcić obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej uczestnicy zostali wyłonieni w konkursie. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn” będą teraz promowali nasz kraj za granicą.

W Rejsie Niepodległości swoje reprezentantki będzie miał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. To studentki związane także z Yacht Klubem UWM -  Wiktoria Królewicz i Agnieszka Markiewicz.

Udział w Rejsie Niepodległości wygrało 400 osób. "Cały rejs trwa 11 miesięcy. Każdy uczestnik wybiera sobie jeden etap. Mnie i Wiktorię interesuje etap z Los Angeles do Panamy" - opowiadała na naszej antenie Agnieszka Markiewicz.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszym - uczestnicy wysyłali zdjęcie z motywem regionalnym, na które potem głosowali internauci. W drugim - do którego dostało się 500 osób - trzeba było wykazać się znajomością historii Polski, "Daru Młodzieży" oraz motywów żeglarskich w Biblii.

Z Agnieszką Markiewicz spotkała się Martyna Szymańska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Agnieszce i Wiktorii życzymy jak najwięcej miłych wspomnień podczas "Rejsu Niepodległości". Jego punktem kulminacyjnym będzie udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: