Aktualności
05.01.2018

Rekrutacja śródroczna na UWM

Do 13 lutego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa rekrutacja śródroczna. Skierowana jest do absolwentów kierunków inżynierskich chcących kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. Naszym gościem był Paweł Łojewski z Biura ds. Studenckich UWM.

"To rekrutacja tylko na studia drugiego stopnia i tylko na tzw. kierunki poinżynierskie. Czyli, aby wziąć udział w rekrutacji trzeba legitymować się dyplomem z tytułem inżyniera" - tłumaczy kierownik Biura ds. Studenckich UWM Paweł Łojewski. "Taka rekrutacja na studia prowadzone w językach obcych już trwa. Natomiast na studia w języku polskim - zacznie się 24 stycznia. Rejestracja będzie otwarta do 13 lutego do godziny 15:00. W tym czasie trzeba utworzyć sobie konto w systemie, wpisać swoje dane osobowe, wybrać kierunek i dostarczyć do dziekanatu wydziału, na którym zamierzamy studiować zaświadczenie o wyniku studiów, które otrzymamy oczywiście w dziekanacie (tam gdzie kończymy studia inżynierskie). Do tego czasu trzeba też wnieść opłatę rekrutacyjną - 85 złotych. To robimy najlepiej przelewem internetowym, bo takie opłaty docierają najszybciej i wtedy nie ma żadnych wątpliwości, czy opłata dotrze na czas."

Z Pawłem Łojewskim rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Kandydaci mają do wyboru 21 kierunków na studiach stacjonarnych i 6 - na niestacjonarnych. Ich listę oraz szczegółowe informacje związane z rekrutacją śródroczną znajdziecie na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: