Aktualności
02.01.2018

XV Bal Uniwersytecki

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki zaprasza społeczność akademicką i wszystkich sympatyków uczelni na 15. Bal Uniwersytecki. Zabawę charytatywną w Bibliotece UWM zaplanowano w ostatnią sobotę karnawału - 10 lutego o 20.

Bal organizowany jest przez Biuro Mediów i Promocji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I to w jego siedzibie przyjmowane są zapisy. "Szczycimy się tym, że Bal organizuje nasze biuro" - mówi jego kierowniczka Wioletta Ustyjańczuk. "Stroną artystyczną zajmuje się Akademickie Centrum Kultury UWM a stroną kulinarną - Fundacja ŻAK. Także całość robiona jest siłami uniwersyteckimi. To się podoba i zdaje egzamin!" - dodaje.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, choć jest kierowane szczególnie do środowiska akademickiego i sympatyków uczelni. Koszt uczestnictwa w tegorocznym Balu UWM to 500 zł od pary. "W tym jest również cegiełka przeznaczona na cele charytatywne. Idea Balu od początku jest szczytna. Wspomagamy chore dzieci. Jako organizatorzy poszukujemy też sponsorów i część pieniędzy przeznaczonych dla dzieci pochodzi z tych zbiórek."

Z Wiolettą Ustyjańczuk rozmawiał Piotr Szauer.

Pieniądze zebrane podczas poprzednich edycji Balu Uniwersyteckiego trafiły m.in do: Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Olsztynie i w Żardenikach, Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Fundacji „A kogo” Ewy Błaszczyk i Domu dla Dzieci w Gryźlinach. Uczelnia wspierała także chore dzieci swoich pracowników.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: