Aktualności
20.12.2017

Szukamy najpiękniejszej studentki UWM!

Ruszyły poszukiwania najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W konkursie Miss Wenus (organizowanym przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM podczas Kortowiady) udział może wziąć każda dziewczyna studiująca obecnie na UWM. Do 31 stycznia 2018 roku pierwszego wyboru dokonają przedstawiciele Rad Wydziałowych siedemnastu wydziałów uczelni.

Arkadiusz Stępień Miernikowski spotkał się z koordynatorem konkursu Miss Wensu 2018 - Piotrem Wałejko z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego oraz tegorczną zwyciężczynią - Pauliną Aranowską z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa.

Jak to jest być tą najpiękniejszą? "Jest to dosyć nietypowe uczucie. Nie mam takiego wrażenia, że jestem najpiękniejszą dziewczyną w kampusie, bo tak naprawdę jest bardzo dużo ładnych dziewczyn. Ten tytuł jest wyróżnieniem, ale nie biorę tego tak bardzo do siebie. Jest dużo ładniejszych dziewczyn" - mówi Paulina Aranowska.

Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego czekają na zgłoszenia kandydatek do końca stycznia 2018 roku. Próby do Wenus Show rozpoczynają się już w lutym. Przed finalistkami seria spotkań, szkoleń, treningów i sesje fotograficzne. Choć przygotowania są intensywne i wyczerpujące - efekty pracy dziewczyn i organizatorów są zwykle oszałamiające.

Dlaczego warto spróbować i zgłosić się do konkursu Miss Wenus. "Sama miałam duży problem, żeby przełamać się wystartować w konkursie. Zrobiłam to za namową moich bliskich. Udało mi się wygrać i nie ukrywam, że jest to piękna przygoda i na pewno nie żałuję. Podejrzewam, że każda z dziewczyn, które brały udział w konkursie, mogłaby powiedzieć to samo. Poznaje się wspaniałych ludzi. Naprawdę to coś, co utkwi w pamięci na wiele, wiele lat" - zachęca tegoroczna zwyciężczyni Paulina Aranowska.

Przypominamy, że kolejna Kortowiada odbędzie się w dniach 16-20 maja 2018 roku. Finał konkursu Miss Wenus zaplanowano tradycyjnie w czwartek - 17 maja.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: