Aktualności
13.11.2017

W Kortowie ruszyło Pogotowie Językowe

Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 13 listopada zaczęło działać Pogotowie Językowe. To inicjatywa dr hab. Marioli Wołk z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM. Czym jest i kto może korzystać z jego pomocy? - sprawdzała Gabriela Bury.

Naukowcy proponują doraźną pomoc w rozstrzyganiu wątpliwości poprawnościowych. Czekają na jasno postawione pytania dotyczące poprawności językowej. "Chodzi o to, żeby pomagać ludziom. Wszystkim tym, którzy chcą mówić ładnie i poprawnie. I nie zawsze znają normy poprawnościowe, które zresztą nie zawsze też są oczywiste" - tłumaczy koordynatorka projektu dr hab. Mariola Wołk. Do Pogotowia można zgłosić się z każdą wątpliwością językową. I to zaproszenie kierowane nie tylko do studentów.

Obok pomysłodawczyni, porad językowych udzielać będą również: dr Iza Matusiak-Kempa, prof. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. Mariusz Rutkowski, mgr Katarzyna Witkowska i mgr Joanna Wołoszyn. "Nazywając się Pogotowiem Językowym chcemy reagować jak najszybciej. Wszystko będzie zależało od tego, jak dużo pytań zostanie do nas skierowanych. Ale postaramy się w ciągu maksymalnie jednego dnia na pytanie odpowiedzieć" - obiecuje dr hab. Mariola Wołk.

Pytania można przesyłać na adres: pogotowie.jezykowe.olsztyn@gmail.com lub korzystając z formularza dostępnego na stronie Pogotowia Językowego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Gabrieli Bury z dr hab. Mariolą Wołk.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: